Adana karpuzu markalaşıyor

‘Adana karpuzu’ markalaşıyor
14 Haziran 10:36 2017

Adana’nın Yüreğir Ziraat Odası, Adana karpuzu için Türk Patent ve Marka Kurumu Coğrafi İşaretleri Daire Başkanlığı’na başvurdu.

Vali Yardımcısı Mustafa Yavuz, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Remzi Özdoğan ve oda üyeleri ile birlikte Adana Valisi Mahmut Demirtaş’ı makamında ziyaret eden Yüreğir Ziraat Odası Başkanı Mehmet Akın Doğan, Adana’nın karpuzunu tescillemek için çalışma başlattıklarını söyledi. Doğan, Vali Mahmut Demirtaş’ın önerisi üzerine Yüreğir Ziraat Odası olarak Adana’nın karpuzunu tescillemek üzere Türk Patent ve Marka Kurumu Coğrafi İşaretler Daire Başkanlığı’na başvurduklarını kaydetti. Vali Mahmut Demirtaş’ın konu hakkında bilgilendirdiklerini ve destek gördüklerini ifade eden Doğan, “Bu konuda Sayın Valimize bir sivil toplum kurulusu temsilcisi olmanın yanında bir Adanalı olarak teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Doğan, ayırt edici bir değer taşıyan her varlığın korunması düşüncesinden hareketle yola çıktıklarını belirterek, “Markanın korunması tescille başlar. Biz Adana karpuzunu tescilleme konusunda tüm yasal prosedürleri yerine getiriyoruz. Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nden de destek alıyoruz. Bu konu Adana’nın konusudur, Adana’nın markasıdır. Hep birlikte sahip çıkmak da görevimiz” diye konuştu.

Vali Mahmut Demirtaş ise, Adana karpuzunu tescilleme konusunda başlattığı çalışmalardan dolay mutlu olduğunu belirterek, “Adana karpuzunu bir marka haline getirip Türkiye ve dünyada tanıtmak istiyoruz. Adana karpuzu marka olabilecek bir ürün. Her tarafta aranan bir ürün” dedi.Emoji İle Değerlendir

0 Mutfak Haber Emoji İnanılmaz

İnanılmaz

0 Mutfak Haber Emoji Muhteşem

Muhteşem

0 Mutfak Haber Emoji Beğendim

Beğendim

0 Mutfak Haber Emoji Beğenmedim

Beğenmedim

0 Mutfak Haber Emoji Üzüldüm

Üzüldüm


Yorumlar