ANFAŞ taki değişim rüzgarı hissedildi: Yüzde 40 büyüme!

ANFAŞ’taki değişim rüzgarı hissedildi: Yüzde 40 büyüme!
13 Ocak 15:56 2018

ANFAŞ’taki değişim rüzgarı hissedildi: Yüzde 40 büyüme!

Türkiye’nin en kapsamlı sektörel buluşmaları 29.HotelEquipment ve 25.FoodProduct’ın açılışı öncesi ANFAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bıdı, fuarlardaki büyümeyi anlattı. Antalya Expo Center’ın tamamen dolduğu ifade eden Bıdı, 2017’ye oranla bu yıl fuarların yüzde 40 büyüdüğünü açıkladı. Fuarların 2019 ön rezervasyonlarının başladığını söyleyen Bıdı, sektöre büyüme çağrısı yaptı.

Antalya’nın fuar şirketi ANFAŞ’ta Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bıdı’nın göreve gelmesiyle başlayan değişim rüzgarının meyveleri toplanmaya başladı.

Kentin markalaşan organizasyonları 29.HotelEquipment – Uluslararası Konaklama ve Ağırlama Ekipmanları İhtisas Fuarı ile 25.FoodProduct – Uluslararası Gıda ve İçecek İhtisas Fuarı’nın 17-20 Ocak 2018 tarihindeki açılışı öncesi tablo şekillendi.

DEĞİŞİM RÜZGARIYLA FUARLAR YÜZDE 40 BÜYÜDÜ

2017 yılındaki fuarların geride bırakılmasının ardından Nisan ayında ANFAŞ’ın Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine seçilen Ali Bıdı, kentin ortak aklını yansıtan yönetimiyle birlikte gerçekleştirdiği çalışmalar sonucunda önemli bir sıçrama yakalandı.

Gelişmeler ve açılışına sayılı günler kalan fuarlar hakkında açıklama yapan ANFAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bıdı, fuar alanının tamamının dolduğunu ifade etti. Bıdı, “Göreve geldiğimiz günden bugüne, ANFAŞ ailesi olarak; Antalya fuarcılığını sadece ülkemizde değil, uluslararası arenada marka haline getirmek için önemli adımlar attık. ANFAŞ tarihinde ilkleri hayata geçirdik. 17 Ocak’ta eş zamanlı kapılarını açacağımız 29.HotelEquipment ve 25.FoodProduct fuarlarında geçtiğimiz yıla oranla yüzde 40 büyüme gerçekleştirdik” şeklinde konuştu.

BÜYÜYEN ANTALYA EXPO CENTER TAM KAPASİTE

Sektörün talebi ve büyüyen Antalya Expo Center sayesinde tek çatı altında kapılarını açacak fuarların, sergi alanının tamamını dolduğunu söyleyen Bıdı, ”Bu yıl iki organizasyonun eş zamanlı düzenlenmesi ve fuarlardaki yenilikler sayesinde sektör temsilcilerinden yoğun bir ilgi gördük. Geçtiğimiz yıl 20 bin metrekareden 40 bin metrekareye çıkardığımız fuar alanımızın tamamı HotelEquipment ve FoodProduct’ın satışlarıyla doldu. Bu yıl; konaklama, ağırlama, gıda ve içecek sektöründen toplam 410 firma, 3 bin 500’ün üzerinde markasıyla fuarımızda yerini aldı. Önümüzdeki yıl fuarların daha da büyüyerek açık alanımızın da kullanılmasını hedefliyoruz” dedi.

26 ÜLKEDEN ALIM HEYETİ HAZIR

Ziyaretçi çalışmalarında önemli adımlar atıldığını ifade eden Ali Bıdı,”Kamu kuruluşlarımız, ticaret ve sanayi odalarımız ile meslek kuruluşlarımızla yürütülen çalışmalar sonucunda yurt içinde 81 ilden profesyonel ziyaretçiyi ANFAŞ olarak getiriyoruz. Yurt dışından; Ekonomi Bakanlığımız ve BAİB - Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği tarafından her yıl olduğu gibi bu yıl da geniş kapsamlı bir alım heyeti programı gerçekleştirilecek. Yine Ekonomi Bakanlığı, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası ve ANFAŞ iş birliğiyle Azerbaycan, İran, İsrail ve Ürdün’den alım heyetleri getirilecek. Bu ülkelerin yanı sıra ANFAŞ’ın yurt dışı departmanı aracılığıyla; Almanya, Arnavutluk, Bahreyn, Birleşik Arap Emirlikleri, Bosna Hersek, Bulgaristan, Cezayir, Çin, Fas, Fildişi Sahili, Filistin, Gürcistan, Irak, Katar, Kosova, Libya, Lübnan, Malta, Mısır, Moldova, Sırbistan, Suudi Arabistan ve Tunus’tan 700 kişilik alım heyeti konaklatılacak” dedi.

4 GÜNDE 25 MİLYONLUK İHRACAT

Yurt içi ve yurt dışından getirilen alım heyetlerinin sadece Antalya ekonomisine ülke ekonomisine de önemli bir katkı sağlayacağımı ifade eden Ali Bıdı, “Geçtiğimiz yıla oranla bu yıl yurt içi ve yurt dışı ziyaretçi çalışmalarına arttırdık. 26 ülkeden 3 binin üzerinde uluslararası olmak üzere toplam 40 binin üzerinde profesyonel ziyaretçi ve alım heyetini ağırlamayı hedefliyoruz. Fuarımızda gerçekleşecek B2B ve alım heyeti görüşmeleri sonucunda ihracatımıza katkı sağlayacak yeni iş birliktelikleri her yıl olduğu gibi bu yıl da gerçekleşecektir. Bu yıl gelecek ziyaretçi profilimizi incelediğimizde, sadece yurt dışında en az 25 milyon dolarlık bir ticaret hacmi bekliyoruz” diye konuştu.

2019’DA SEKTÖRE BÜYÜME ÇAĞRISI

2018 satışlarının sonlanarak 2019 yılı ön rezervasyonlarının başladığını söyleyen Bıdı sözlerini şöyle sürdürdü: ”Türkiye’nin alanında en kapsamlı fuarları HotelEquipment ve FoodProduct’ın gücüne güç katarak yolumuza devam ediyoruz. Bu yılın katılımları günler öncesinden sonra erdi. 2019’da 16 – 19 Ocak tarihleri arasında eş zamanlı gerçekleştireceğimiz fuarlarımızın katılımı için ön rezervasyonları başlattık. Başta Antalya’daki sektör temsilcilerimiz olmak üzere sektörün tüm paydaşlarını erken katılım fırsatından yararlanmaya, 2019’de beraber büyümeye davet ediyorum. Şimdiden tüm katılımcı ve ziyaretçilerimize başarılı bir fuar dönemi geçirmelerini diliyorum.”Emoji İle Değerlendir

0 Mutfak Haber Emoji İnanılmaz

İnanılmaz

0 Mutfak Haber Emoji Muhteşem

Muhteşem

0 Mutfak Haber Emoji Beğendim

Beğendim

0 Mutfak Haber Emoji Beğenmedim

Beğenmedim

0 Mutfak Haber Emoji Üzüldüm

Üzüldüm


Yorumlar