Bakan Numan Kurtulmus;Türkiye mutfağının farkına varmalı

Numan Kurtulmus;Türkiye mutfağının farkına varmalı
08 Aralık 00:51 2017

Bakan Kurtulmuş Gastronomi Kongresinde

 Fuar  İzmir'de 3. Uluslararası Gastronomi Turizmi Kongresi'ne katılan Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, "Post modern insanın önüne mutfağımızın zenginliğini koymak,  Türkiye turizmini güçlendirecek bir gelişme olacak" dedi. 
3. Uluslararası Gastronomi Turizmi Kongresi  9 Aralık tarihine kadar Fuar  İzmir'de düzenlenecek. İZFAŞ, TÜRSAB,  Dokuz Eylül Üniversitesi ve  İzmir Ekonomi Üniversitesi tarafından gerçekleştirilen kongrede dünyanın önde gelen gastronomi, turizm uzmanları ile eğitimcileri bir araya gelecek. Kongrenin açılışına katılan Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, " Türkiye belli hedeflere ulaşması paydaşların müşterek çalışması ile mümkün olur. Üniversitelerimiz turizm sektörleriyle ilgili faaliyetlerde ne kadar çok yer alırlarsa sonuçlarda o kadar kısa sürede gerçekleşir. Gastronomi konusunda en rahat konuşacak ülkelerden biriyiz. Post modern zamanlarda en fazla önemsenen anahtarlardan biri milli mutfak kültürüdür. Hemen her vatandaşın kabul ettiği yeme içme alışkanlıkları maalesef kürese kültürün yeme alışkanlıkları ile etkilenmiştir.  Türkiye'nin son derece zengin olduğunu farkına varması lazım. Post modern insanın önüne mutfağımızın zenginliğini koymak,  Türkiye turizmini güçlendirecek bir gelişme olacak" ifadesini kullandı.
3. Uluslararası Gastronomi Turizmi Kongresi, "5 hikaye, 5 duyu, 5 yaratıcı etkinlik" teması ile lezzet düşkünlerini uzmanlarıyla buluşturuyor. Turizm acente sahipleri, şirket genel müdürleri, rehberler, gazeteci ve yazarlar ile eğitmenlerin katılımıyla düzenlenecek panellerde Gastronomi Turizmi'nin yeri ile önemi tartışılacak. Travel Turkey  İzmir ve Gastronomi Turizmi Kongresi'nin yanı sıra  9 Aralık tarihine kadar  Türkiye Aşıcılar Federasyonu ve  İzmir Aşçılar Derneği desteğiyle lezzetli yarışmalar gerçekleşecek.Emoji İle Değerlendir

0 Mutfak Haber Emoji İnanılmaz

İnanılmaz

0 Mutfak Haber Emoji Muhteşem

Muhteşem

0 Mutfak Haber Emoji Beğendim

Beğendim

0 Mutfak Haber Emoji Beğenmedim

Beğenmedim

0 Mutfak Haber Emoji Üzüldüm

Üzüldüm


Yorumlar