Bayrama kadar 30 tona yakın tatlı üretecekler

Bayrama kadar 30 tona yakın tatlı üretecekler
11 Haziran 10:41 2018

Tatlıcıların bayram mesaisi başladı. Diyarbakır’da günde iki vardiyaya dönen tatlıcılardan her biri, bayrama kadar 2 ton tatlı üretecek. Üretilecek tatlılar, Türkiye’nin dört bir yanına gönderilecek.

Yaklaşan Ramazan Bayramı, tatlı imalatçılarını fazla mesai yapmaya zorladı. Türkiye’nin hemen her ilinden sipariş alan Diyarbakır’daki tatlıcılardan her biri, bayrama kadar 2 ton tatlı üretecek.

Bayrama kadar 30 tona yakın tatlı üretecekler

Ramazan Bayramına sayılı günler kala Diyarbakır’da tatlı imalathaneleri talep artışına karşılık vermeye çalışıyor. Bayramda, misafirlerine tatlı ikram etmek isteyen vatandaşlar, siparişleri vermeye başladı.

 

İmalatçılar Türkiye’nin hemen her ilinden ulaşan talebe yetişmek için fazla mesai yaparken, tatlı imalatının arefe günü akşamına kadar devam edeceği öğrenildi. Diyarbakır’daki imalathanelerin toplamda 30 tona yakın bir üretim yapacağı kaydedildi.

Babası dedesinden öğrendi, o babasından öğrenecek

Diyarbakır’ın çok tanınan Sıtkı Usta markasının ve imalathane sahibi Mehmet Altunbay, bayram hazırlıklarına devam ettiklerini söyledi. Yoğun bir tempoda çalıştıklarını aktaran Mehmet Altunbay, “1968 yılından beri babam bu mesleği yapıyor. Yaklaşık 20 yıldır da bu mesleği ben yapıyorum. Bayram yaklaşıyor ve mesaimiz yoğunlaştı. Çok yoğun sipariş var. Siparişlere yetişmek için artık çift vardiya çalışıyoruz. Diyarbakır’da 6, bir tane de Ankara’da şubemiz var. İnternet sitemiz üzerinden de tüm Türkiye’ye online satışlarımız başladı. 81 il ve ilçelerden sipariş alıyoruz ve hazırladığımız tatlıları buralara gönderiyoruz. Arefe gününe kadar 2 tonun üzerinde üretim yapacağız” dedi.

 

Mehmet Altunbay’ın 8 yaşındaki oğlu Miraç Altunbay da, babasının mesleği dedesinden öğrendiğini, kendisinin de babasından öğreneceğini söyledi.Emoji İle Değerlendir

0 Mutfak Haber Emoji İnanılmaz

İnanılmaz

0 Mutfak Haber Emoji Muhteşem

Muhteşem

0 Mutfak Haber Emoji Beğendim

Beğendim

0 Mutfak Haber Emoji Beğenmedim

Beğenmedim

0 Mutfak Haber Emoji Üzüldüm

Üzüldüm


Yorumlar