Bitince dünyanın en büyüğü olacak

Bitince dünyanın en büyüğü olacak
16 Ağustos 22:44 2017

Dünyanın en büyük otelini inşa etmeye hazırlanan Suudi Arabistanlı Bin Ladin grup projeye yeniden başlıyor. 10 bin odalı Abraj Kudai'nin 45 katlı olması planlanıyor. Otel projenin 3.5 milyar dolara mal olması bekleniyor.

Russia Today’in haberine göre; Dünyanın en büyük oteli olacak 10 bin odalı Abraj Kudai için Suudi Bin Ladin Grubu inşaat çalışmalarına tekrar başlayacak. İki yıl ertelenen proje firmanın içinde bulunduğu ekonomik sıkıntılardan dolayı askıda bekliyordu. Otel projesi tamamlandığı zaman içinde 70 restoran ve bir de AVM olması planlanıyor.

 

Otel projesi Suudi Arabistan ekonomisini petrole bağlı bir yapı olmaktan kurtarmak adına başlatılmıştı. Otelin inşaası sürecinde Bin Ladin grubunun hükümetten mali destek de alacak. İnşaatta görev alacak taşeron firmalar eylül ortasına kadar Bin Ladin grubuna tekliflerini sunacak.

Usama Bin Ladin’in babası Muhammed Bin Ladin’in kurucusu olduğu Bin Ladin Grubu’nun 30 milyar dolarlık borcu bulunuyor. Yıl başında şirket kreditörlerinden 1 milyar dolar daha borç almıştı. Suudi bir bankacı Reuters’a yaptığı açıklamada, “Otel projesine Maliye Bakanlığı’nın da büyük katkısı olacak. Sektör için pozitif bir gelişme” ifadesini kullanmıştı. Suudi Arabistan ekonomisinin de zor durumda olduğu biliniyor. Ülke ilk kez vatandaşlarından KDV toplamaya hazırlanırken Nisan-Haziran ayları arasında bütçe açığı 12.4 milyar dolara dayandı. Abraj Kudai tamamlandığında aşağıdaki videodaki gibi bir otel olacak.

 

DÜNYANIN EN BÜYÜK OTELLERİ

1. MGM Grand Hotel, Las Vegas: 6,198 oda

2. First World Hotel, Malaysia: 6,118 oda

3. Luxor Hotel, Las Vegas: 4,400 oda

4. Mandalay Bay Resort, Las Vegas: 4,332 oda

5. The Venetian, Las Vegas: 4,049 odaEmoji İle Değerlendir

0 Mutfak Haber Emoji İnanılmaz

İnanılmaz

0 Mutfak Haber Emoji Muhteşem

Muhteşem

0 Mutfak Haber Emoji Beğendim

Beğendim

0 Mutfak Haber Emoji Beğenmedim

Beğenmedim

0 Mutfak Haber Emoji Üzüldüm

Üzüldüm


Yorumlar