Britanya nın en iyi kebapçıları ödüllerini aldı

Britanya’nın en iyi kebapçıları ödüllerini aldı
13 Mart 18:35 2018

Bu yıl 6’ıncısı düzenlenen Britanya Kebap Ödülleri (British Kebab Awards), İngiltere’nin Başkenti Londra’da düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

Londra’da Parlamento binasının yakınındaki Park Plaza Westminster otelinde düzenlenen Britanya Kebap Ödülleri törenine, Birleşik Krallık Eğitimden Sorumlu Devlet Bakanı Nadhim Zahawi ve Gölge Kabine üyesi Angela Rayners’ın da aralarında bulunduğu 50’den fazla milletvekili ile 20 dolayında Lordlar Kamarası üyesi de katıldı. Ana muhalefet İşçi Partisi’nin Lideri Jeremy Corbyn, parlamentodaki oylama nedeniyle törene katılamadı.

“Kebap işletmeleri, İngiliz ekonomisine büyük katkı yapıyor”

Gecede açılış konuşmasını yapan Türkiye Araştırmalar Merkezi (CEFTUS) Direktörü İbrahim Doğuş, İngiltere ekonomisinin en dinamik unsurlarından birisi haline gelen kebap işletmelerinin, çok sayıda farklı etnik kökenlerden gelen göçmenler tarafından işletildiğine dikkat çekti.

Bu göçmenlerin büyük bir bölümünün ülkelerinde yaşadıkları zor koşullar ve savaşlardan dolayı yeni birer hayat kurmak için Britanya’ya göç ettiklerini hatırlatan Doğuş, “Bugün İngiltere’de faaliyet gösteren binlerce kebap işletmesi, istihdamdan vergilere ülke ekonomisine önemli katkılar sağlayan, sosyal yaşamın birer parçası haline gelen değerlere dönüşmüştür. Bu işletmeler bir kısmı akşamları kararan sokaklarımızın ışıklı, hiç kararmayan aydınlık mekanları haline gelmiştir” dedi.

16 kategoride en iyi kebapçılar ödüllendirildi

İngiltere’nin en büyük online yemek sipariş sitesi olan Just Eat’in yanı sıra döner üreticilerinden Ace 4 Kebab, Cobra biraları Big K, Bira London ve Altan&Co gibi firmaların sponsorluğunda gerçekleştirilen törende, toplam 16 kategoride ‘en iyi kebap işletmeleri’ ödüllerini aldı.

2018 Britanya Kebap Ödülleri, yaklaşık üç ay boyunca kamuoyundan gelen adaylık önerileri ve oylamaların ardından siyaset, medya ve iş dünyasının önde gelen isimlerinin yer aldığı bir jüri tarafından belirlendi.

Yıllık cirosu 2.2 milyar sterline ulaşan kebap sektörü, İngiltere’nin en popüler yiyeceklerinden biri haline gelirken, İngiltere’de ilk kez 1966 yılında piyasaya giren döner kebap ise halen Fish & Chips’lerden restoranlara kadar 20 bin dolayında işletmede tüketicilerin beğenisine sunuluyor. Ülke genelinde her gün 1 milyon 300 bin porsiyon döner/kebap tüketildiği tahmin ediliyor.

Britanya Kebab Ödülleri kazananlar:

Just Eat Best Delivery İşletmesi ödülü: Irmak Restaurant

Cobra Fine Dining: Tarshish

En ekonomik Restaurant: Gökyüzü Restaurant

Kuzey ve Batı Londra’da En iyi Kebap Restaurant: Ali’s Berlin Döner

Bira London Güney ve Doğu Londra’nın En İyi Kebap Restoranı: Cappadocia Restaurant Kingston

Altan&Co Londra’nın En İyi Takeaway İşletmeleri: Wallington Express, Greek on the Street

Ace 4 Kebab Müşteri Memnuniyeti Ödülü: Uni Kebab

En İyi yeni açılan Kebap İşletmesi Ödülü: Pircio Restaurant

En İyi Kebap Vanı: Atalay’s Kebab Van Oxford

En İyi Tedarikçi Firma: Holland Bazaar

Big K En İyi Bölgesel Kebap Restoranı: Turknaz Restaurant

Londra dışında en iyi Takeaway ödülü: Masters Kebab

Kuzey İrlanda’da en iyi Kebap restaunratı: Chaska Enniskillen

Galler’de En İyi Kebap Restaurantı: Golden BBQ

İskoçya’da En İyi Kebap Restaurantı: Verdo Turkish BBQ

En İyi Şef: Mazlum Demir – Skewd KitchenEmoji İle Değerlendir

0 Mutfak Haber Emoji İnanılmaz

İnanılmaz

0 Mutfak Haber Emoji Muhteşem

Muhteşem

0 Mutfak Haber Emoji Beğendim

Beğendim

0 Mutfak Haber Emoji Beğenmedim

Beğenmedim

0 Mutfak Haber Emoji Üzüldüm

Üzüldüm


Yorumlar