Bu otellerde konaklamak yürek ister

Bu otellerde konaklamak yürek ister
27 Ekim 12:34 2018

Bilinmeyenler ve olağanüstü varlıklar için her yıl 31 Ekim’de kutlanan Cadılar Bayramı gecesinde, arkadaşların evlerinde düzenlenen kostümlü partiler veya o geceye özel yayınlanan TV programları artık sıkıcı mı gelmeye başladı?

Peki bu Cadılar Bayramı’nda gerçekten ürkütücü bir şey yapacak cesaretiniz var mı? Mesela her ölümlüyü gerçekten de korkutabilecek bir deneyim: Perili bir köşkte konaklamak. Hotels.com bu Cadılar Bayramı’nda konaklayabilecek ‘En tüyler ürperten otelleri’n bir listesini çıkardı. Sonra uyarmadı demeyin!

Dalhousie Castle Hotel & Spa, İskoçya

Dalhousie Castle Hotel misafirleri merdivenlerinde ve binanın ana koridorunda bir kadının hayaletini gördüklerini söylüyor. Daha ürküncü ise, odalarda bir ürperme hissettiğini bildirenler bile var. Bunların hepsi iyi hoş, ama asıl önemli olan nokta şu: bu otelin kendi zindanı var.

Dalhousie Castle Hotel, gecelik 1.410 TL'den başlayan oda fiyatları ile hizmet veriyor.

Ettington Park Hotel, Birleşik Krallık

Hayalet avlama turlarını kendi düzenleyen otelleri mi tercih ediyorsunuz? Ettington Park Hotel, The Haunting isimli korku filminde yer alan Viktoria devrinden kalma bir malikane. İçinde birkaç hayalet görüldüğünden beri Birleşik Krallık'ın perili köşkler listesinde sık sık yer alıyor.

Ettington Park Hotel, gecelik 1.368 TL'den başlayan oda fiyatları ile hizmet veriyor.

The Stanley Hotel, ABD

Ünlü korku romanı yazarı Stephen King, yoğun kar yağışı nedeniyle The Stanley Hotel'de bir gece geçirmek zorunda kalmış. Otel öyle korkutucuymuş ki mekan, The Shining kitabının esin kaynağı olmuş. Misafirlerin sıkça anlattığı hikayeler arasında dördüncü katta duyulan çocuk kıkırdamaları ve gece yarısında yankılanan ve insanı kaygılandıran bir piyano sesi de yer alıyor.

The Stanley Hotel, gecelik 1.061 TL TL’den başlayan oda fiyatları ile misafirlerini ağırlıyor.

Aparthotel Adagio access Paris Philippe Auguste, Paris

Bu kiralık daireler Paris'te, dünyanın en lanetli mezarlıklarından biri olan Père Lachaise mezarlığının çok yakınında bulunuyor. Mezarlıkta aralarında Édith Piaf, Oscar Wilde ve Jim Morrison'ın da bulunduğu 300 bin mezar ve anıt bulunuyor. Mezarları ziyaret edenler tüyler ürpertici hayaletler gördüklerini ve içlerinin nedensiz bir korkuyla dolduğunu söylüyor.

Aparthotel Adagio access Paris Philippe Auguste, gecelik 1.022 TL’den başlayan oda fiyatları ile hizmet veriyor.

Castello della Castelluccia, Roma

Castello della Castelluccia'da iki hayaletin yaşadığı söyleniyor. Bunların ilki, dinlenebileceği sessiz bir yer bulmak için binayı kolaçan eden İmparator Nero. İkincinin ise, otelin ana kulesinde yıldırım çarptıktan sonra ölen bir simyacı olduğu söyleniyor. Ölümü pek huzurlu olmamış anlayacağınız.

Castello della Castelluccia, gecelik 542 TL’den başlayan oda fiyatları ile hizmetinizde.

Waitomo Caves Hotel, Yeni Zelanda

İster bir çocuk ister Maorili bir adam, bir Maori prensesi veya Viktoria devrinden kıyafetler giyen bir kadın olsun, Waitomo Caves Hotel'de görülen hayaletlerin sonu yok. Öte yandan otelden ve davetsiz misafirlerinden biraz uzaklaşmak isterseniz, on dakikalık yürüyüş mesafesinde bulunan büyüleyici Waitomo Glowworm mağaralarını ziyaret edebilirsiniz.

Waitomo Caves Hotel, gecelik 412 TL’den başlayan oda fiyatları ile hizmet veriyor.

The Emily Morgan, ABD

Bu binaya ürkütücü demek az gelir. Çünkü The Emily Morgan, kendi morguna ve psikiyatri koğuşuna sahip bir hastane olarak inşa edilmiş. Burada bir gece geçirecek kadar cesursanız; açıklanamayan sesler duyduklarını, garip şeyler gördüklerini veya soğuk bir dokunuş hissettiklerini söyleyen misafirlerinden biri olabilirsiniz.

The Emily Morgan, gecelik 978TL’den başlayan oda fiyatları ile hizmet veriyor.

Fairmont Banff Springs, Kanada

Ormanlara bakan bu otelin görüntüsü sizi tedirgin etmeye yetmiyorsa, Fairmont Banff Springs otelinin söylenilenlere göre gece karanlığında ortaya çıkan hayaletleri misafir ettiğini de belirtmek isteriz.

Dokuzuncu katta beliren üniformalı bir bellboy ve mermer merdivenlerden düşerek hayatını kaybetmiş genç bir gelinin sık görüldüğü bu otelle ilgili söylenenler arasında. Fairmont Banff Springs, gecelik 1.720TL’den başlayan oda fiyatları ile faaliyet gösteriyor.Emoji İle Değerlendir

0 Mutfak Haber Emoji İnanılmaz

İnanılmaz

0 Mutfak Haber Emoji Muhteşem

Muhteşem

0 Mutfak Haber Emoji Beğendim

Beğendim

0 Mutfak Haber Emoji Beğenmedim

Beğenmedim

0 Mutfak Haber Emoji Üzüldüm

Üzüldüm


Yorumlar