Burdan Yumurta’ya uluslararası ödül

Burdan Yumurta’ya uluslararası ödül
28 Temmuz 18:20 2016

Burdan Yumurta, Brüksel’de ITQI tarafından düzenlenen yarışmada lezzet ve kalite ödülüne layık görüldü.

Matlı AŞ bünyesinde üretim yapan ve kuruluşundan bu yana geride kalan 6 yılda günde 2 milyon adetlik üretim kapasitesine ulaşan Burdan Yumurta, Brüksel’de gerçekleştirilen ve dünyanın dört bir tarafından üreticilerin katıldığı yarışmada lezzet ve kalite ödülü aldı.

burdan-yumurta-odul-gidahatti

Merkezi Brüksel’de bulunan Uluslararası Tat ve Kalite Enstitüsü (ITQI) tarafından lezzet ve kalite ödülüne layık görülmüş olmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirten Matlı AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Özer Matlı, “Tüketiciler tarafından tercih edilmekten ve titizlikle sürdürdüğümüz çalışmalarımızın sonuçlarını ödüllerle alıyor olmaktan mutluyuz” dedi.

burdan-yumurta-odul-2-gidahatti

Her birisi kendi alanında uzman 24 şeften oluşan jürinin kör tadım bazında değerlendirme yaptıkları yarışma Burdan Yumurta’nın tat, koku ve görüntü gibi kriterlerde yapılan değerlendirmeleri başarıyla geçtiğini anlatan Matlı, “Gıdada dünya çapında geçerliliğe sahip ‘Global Gıda Güvenliği Standardı – British RetailConsortium (BRC)’ belgesi bulunan Türkiye’deki ilk ve tek tesis olma özelliğimizin yanı sıra, TSE ve Diyanet İşler Başkanlığı denetiminden geçip ‘helal yumurta’ belgesine de sahip olan Burdan Yumurta şimdi de lezzet ve kalitesini dünya çapında tescillemiştir” şeklinde konuştu.

Burdan Yumurta hakkında…

Burdan Yumurta, 25 yıllık profesyonel yem üretim tecrübesini yumurta üretimine taşıyan Matlı A.Ş. tarafından kuruldu ve Bursa’nın Karacabey ilçesinin Canbaz köyünde Nisan 2010’da faaliyete başladı.  Bugün tüm dünyada yumurta üretim sektöründe kullanılan üst düzey üretim teknolojilerine sahip olan tesis,  640.000 adet civciv ve 2.150.000 tavuk kapasitesi ile hizmet veriyor.

Uluslararası Global Gıda Güvenliği Standardı olan BRC (British Retail Consortium) belgeli ilk ve tek yumurta tesisi olan Burdan Yumurta, TSE ve Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan onaylı Helal Sertifikası nı da almaya hak kazanan ilk ve tek yumurta tesisi.

Toplam 300 bin metrekare arazi üzerine kurulu Burdan Yumurta tesisleri, üç ayrı birimi bünyesinde barındırmyor.

– Civciv Yetiştirme Tesisi

– Yumurta Üretim Tesisi

– Yumurta Tasnifleme ve Paketleme TesisiEmoji İle Değerlendir

1 Mutfak Haber Emoji İnanılmaz

İnanılmaz

0 Mutfak Haber Emoji Muhteşem

Muhteşem

0 Mutfak Haber Emoji Beğendim

Beğendim

0 Mutfak Haber Emoji Beğenmedim

Beğenmedim

0 Mutfak Haber Emoji Üzüldüm

Üzüldüm


Yorumlar