Caffè Nero CEO sunu buldu!

Caffè Nero CEO’sunu buldu!
11 Ocak 19:58 2018

Caffè Nero Türkiye operasyonunun yönetimine, perakende sektörünün deneyimli ismi Ahmet Yanıkoğlu getirildi.

İngiliz kahve zinciri Caffè Nero’nun Türkiye operasyonunu Ahmet Yanıkoğlu yönetecek. Perakende sektöründe 25 yılı aşkın tecrübesi bulunan ve 2005 yılından bu yana Watsons Türkiye Genel Müdürü olarak görev yapmakta olan Yanıkoğlu, 2 Ocak 2018 itibariyle Caffè Nero CEO’luğunu üstlendi.

 

Caffé Nero’nun Türkiye’deki hisselerinin tümü, 2015 yılında global Caffé Nero ağı tarafından devralınmış ve yeni bir yapılanmaya geçilmişti. Süreç içinde atılan güçlü adımlardan sonuncusu da yönetim kadrosuna Ahmet Yanıkoğlu gibi deneyimli bir ismi dahil etmek oldu.

Yanıkoğlu, Caffè Nero’nun kısa ve uzun vadeli büyüme hedefleri doğrultusunda şirketin mevcut potansiyelini değerlendirmek amacıyla yenilikçi bir vizyon oluşturacak. Bu kapsamda, Caffè Nero’nun beğenilen ürün ve hizmet kalitesini ve teknoloji kullanımı gibi fark yaratan özelliklerini daha geniş bir müşteri kitlesine ulaştırmak için zinciri geliştirecek.

Ahmet Yanıkoğlu kimdir?

Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü mezunu olan Ahmet Şükrü Yanıkoğlu, ardından Ecole Polytechnique de Montréal’de proje yönetimi eğitimi aldı.

İş hayatına başladığı Generali Sigorta A.Ş.’de kısa sürede Genel Müdür Yardımcısı pozisyonuna yükselen Ahmet Yanıkoğlu, sonrasında kendi işini kurmak amacıyla bu görevinden ayrıldı.

Perakendede kişisel bakım ve kozmetik alanında mağazalaşma trendinin yükseleceğini öngören Yanıkoğlu, 1993 yılında Türkiye’nin ilk güzellik ve kişisel bakım perakende zinciri olarak faaliyete geçen Cosmo Shop’un kurucu ortakları arasında yer aldı. Cosmo Shop’un 2005 yılında alanında dünya lideri olan A.S. Watson Grubu’na devredilmesinden sonra Watsons Türkiye Genel Müdürü olarak görevini sürdürdü ve markanın Türkiye’de 86 şehirde 330 mağazalı bir zincir haline gelmesini sağladı.

Caffè Nero

Caffè Nero, 1997 yılında Londra’da kuruldu. “Siyah kahve” anlamına gelen Caffè Nero, bağımsız araştırma şirketi Allegra Strategies’in her yıl gerçekleştirdiği “UK Independent Coffee Shop Report” araştırmasında dokuz yıldır en beğenilen kahve zinciri seçiliyor.

İngiltere dışındaki ilk yurt dışı serüvenine 2007 yılında Türkiye ile başlayan Caffè Nero, ardından Birleşik Arap Emirlikleri, Avrupa ülkeleri, Kıbrıs ve ABD’de şubeler açtı. Bine yakın mağazası ve yaklaşık 5.000 çalışanıyla Avrupa’nın en hızlı gelişen kahve zincirlerinden olan Caffè Nero’nun bugün Türkiye’de toplam 54 mağazası bulunuyor.Emoji İle Değerlendir

0 Mutfak Haber Emoji İnanılmaz

İnanılmaz

0 Mutfak Haber Emoji Muhteşem

Muhteşem

0 Mutfak Haber Emoji Beğendim

Beğendim

0 Mutfak Haber Emoji Beğenmedim

Beğenmedim

0 Mutfak Haber Emoji Üzüldüm

Üzüldüm


Yorumlar