Erikli & Nestlé Waters Türkiye den Hayat Kurtaran 10 Kural!

Erikli & Nestlé Waters Türkiye’den Hayat Kurtaran 10 Kural!
12 Mart 13:25 2018

Erikli & Nestlé Waters Türkiye, “Güvendeysen Güvendeyiz” projesinin startını verdi. İleri teknoloji ile donatılmış iş güvenliği tırında verilecek teorik ve uygulamalı eğitimlerde, Nestlé Waters’ın tüm dünyadaki deneyimlerinden yola çıkarak oluşturduğu “10 Hayat Kurtaran Kural”ı deneyimleme fırsatı sunan şirket, çalışanlarından başlayarak, tüm tedarikçilerine ve iş ortaklarına ulaşacak.

Türkiye’nin önde gelen ambalajlı su şirketi Erikli & Nestlé Waters Türkiye, iş güvenliği alanındaki çalışmalara bir yenisini daha ekledi.

“Güvendeysen Güvendeyiz” Projesi

Üretimden lojistiğe, tüm süreçlerini iş sağlığı ve güvenliği prensipleri doğrultusunda düzenleyen şirketin ileri teknoloji ile donatılmış iş güvenliği tırında eğitimler başladı. “Güvendeysen Güvendeyiz” sloganıyla başlatılan proje kapsamında, şirketin çalışanlarından başlayarak, tüm tedarikçilerine ve iş ortaklarına iş güvenliği eğitimleri verilecek.

“Güvenlik her koşulda vazgeçilmez”

Şirket için her koşulda güvenliğin vazgeçilmez olduğunu belirten Erikli & Nestlé Waters Türkiye Teknik Direktörü Sami Bulut, projeye ilişkin olarak şunları söyledi:

“Erikli & Nestlé Waters Türkiye olarak, iş güvenliğini bir yaşam tarzı olarak görüyoruz. Bu yaşam tarzını oluştururken riskleri öngörüyor, analiz ediyor ve farkındalığı yükseltmeyi amaçlayarak, yeni uygulamalar ile hedeflerimizi daha da yükseltiyoruz. Ürünlerimizi güvenli çalışma ortamlarında üretmek ve güvenli yollarla müşterilerimize iletmek şirketimizin temel değerleri arasında yer alıyor.

Bursa ilimizin Kestel ilçesinde bulunan şişelenmiş su tesisimiz, dünyadaki en yüksek üretim kapasitesine sahip dolum tesisleri arasında yer alıyor. Günde ortalama 300 tırın çıkış yaptığı tesisimizde, her sürecin iş güvenliğine uygun olarak yürütülmesi için çeşitli projeler hayata geçiriyoruz. Bu kapsamda, iş sağlığı ve güvenliği eğitimlerimizi daha etkili hale getirmek için tır projesini hayata geçirdik. 2018 yılında, şirket çalışanlarının yanı sıra, 500 kişiye ulaşmayı hedefliyor; önümüzdeki yıllarda tedarikçi ve iş ortaklarımızla birlikte bu eğitimlere devam ederek mümkün olduğunca fazla kişiye ulaşmayı planlıyoruz.

‘Güvendeysen Güvendeyiz’ projesi ile konunun önemine dikkat çekmeyi hedefliyoruz.”

“10 Hayat Kurtaran Kural”

Erikli & Nestlé Waters Türkiye’nin iş güvenliği tırında teorik ve uygulamalı eğitimler veriliyor. Eğitimlerde, Nestlé Waters’ın tüm dünyadaki deneyimlerinden yola çıkarak oluşturduğu “10 Hayat Kurtaran Kural”ı deneyimleme fırsatı sunuluyor.

İş güvenliğinin temelini oluşturan bu kurallar arasında; emniyet kemeri, telefon kullanımı, risk tahmini, yüksekte çalışma ve yükleme-boşaltma anında dikkat edilmesi gerekenler gibi başlıklar yer alıyor. Tırda ayrıca güvenli sürüş simülatörü, çarpışma simülatörü, forklift deneme maketi ve yüksekte çalışma alanı gibi çeşitli deneyim alanları da bulunuyor.Emoji İle Değerlendir

0 Mutfak Haber Emoji İnanılmaz

İnanılmaz

0 Mutfak Haber Emoji Muhteşem

Muhteşem

0 Mutfak Haber Emoji Beğendim

Beğendim

0 Mutfak Haber Emoji Beğenmedim

Beğenmedim

0 Mutfak Haber Emoji Üzüldüm

Üzüldüm


Yorumlar