Ferit Şahenk Anadolu mutfağını dünyaya taşıyor

Ferit Şahenk Anadolu mutfağını dünyaya taşıyor
30 Ağustos 12:22 2016

Doğuş Holding‘in patronu Ferit Şahenk, 41’inci markası Rüya‘yı Dubai’de açıyor. Küresel anlamda standart oluşturacak Anadolu mutfağına sahip ilk Türk restoranı olmayı hedefleyen Rüya’nın ikinci şubesiyse Londra’da olacak.

Türkiye’de yeme-içme alanında modern yatırımlar yapan Doğuş Grubu’nun patronu Ferit Şahenk hazırlıklarını tamamladı ve bir kez daha yurt dışına açılıyor.

“Rüya” adını verilen bu yeni restoran, Şahenk’in 41’inci markası olma özelliği taşıyor. Şahenk’in hedefi, Dubai’de açılacak Rüya’yı, küresel alanda kabul gören ilk Anadolu mutfağına sahip restoran haline getirmek.

Restoranın ortasında lahmacun fırını

Mönüsünde tamamı Anadolu’ya ait 50 farklı yemeğin olacağı restoranın ortasında bir de fırın bulunuyor. Fırında hazırlanacak lahmacun, pide, kebaplar da servise sunulacak. Restoranın ikinci şubesinin de Londra açılması bekleniyor.

D.ream çatısı altında 41’inci marka

Ferit Şahenk, 2012 yılında adım attığı yeme-içme sektöründe geçen 4 yılda 40 markalık bir portföy oluşturdu. Aralarında Anjelique, Günaydın, Nusr-Et, Gina, Roka, Zuma gibi çoğu üst sınıf müşterileri ağırlayan bu restoranları Şahenk, D.ream (Doğuş Restaurant Entertainment and Management) adlı tepe şirketi ile yönetiyor.

170 lokasyonda hizmet veren D.ream, 6 binden fazla çalışana ulaşmış durumda. ABD’den Tayland’a geniş bir coğrafyaya yayılan D.ream, hatırlanacağı gibi en fazla üzerinde durduğu markalardan biri olan Nusr-Et’i de geçtiğimiz yıl Dubai’de hizmete açmıştı. Buradaki operasyonun başarısı Doğuş’u yeni marka oluşturmaya itmiş durumda.Emoji İle Değerlendir

0 Mutfak Haber Emoji İnanılmaz

İnanılmaz

0 Mutfak Haber Emoji Muhteşem

Muhteşem

0 Mutfak Haber Emoji Beğendim

Beğendim

0 Mutfak Haber Emoji Beğenmedim

Beğenmedim

0 Mutfak Haber Emoji Üzüldüm

Üzüldüm


Yorumlar