Gastromasa Gastronomi Konferansı na geri sayım başladı

Gastromasa Gastronomi Konferansı’na geri sayım başladı
31 Ekim 14:34 2018

Isaac Mchale, Dani Garcia, Christian Le Squer ve Paco Morales gibi dünyaca ünlü şeflerle renklenecek konferansta Türk mutfağının lezzet yolculuğu tüm dünyaya duyurulacak.

Türk mutfağının lezzet yolculuğuna ve başarısına değinilerekçok katmanlı yapısını ve zengin sofra kültürünü tanıtmak, Türk Gastronomisi ile dünya mutfakları arasında köklü bir ilişki yaratmak, ülkemizde geçerli olan yeni trendler ve yeme içme turizminin yerelden globale uzanan yolculuğuna değinmek amacıyla gerçekleşecek Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı’nın 4. yıl teması“Creativity” olacak.

Dünyanın en iyi şeflerinin yanı sıra; The World’s 50 Best Restaurant listesinde yer alan mekânların şefleri, Avrupa’nın önde gelen Michelin yıldızlı şefleri ve dünyaca ünlü pasta şeflerinin de İstanbul’da bir araya geleceği Gastromasa Konferansı, 17 Kasım’da Wyndham Grand Levent’te gerçekleşecek.

Ödüllü şefler konuk oluyor

2018 The World’s 50 Best listesinde 33’üncü sırada yer alan Michelin yıldızlı ‘The Clove Club’un İskoç şefi Isaac Mchale, Endülüs’ün ilk kez iki Michelin yıldızlı şefi olma özelliği taşıyan ve yerel ürünleri uluslararası tekniklerle birleştirmesiyle tanınan Şef Dani Garcia, Fransız mutfağının başarılı şefi; restoran Pavillion Ledoyen’de 12 yıl üstüste üç Michelin yıldızının sahibi olan şef Christian Le Squer, Córdoba’da açtığı Noor Restaurant ile bugün dünya gastronomisinin en deneyimli şeflerinden biri olan ve Tapas Magazine tarafından 2017’nin en iyi şefi seçilen Michelin yıldızlı Paco Morales Gastromasa’da konuk olacak.

Ayrıca yenilikçi kahve kültürünün sembolü James Chen, başarılı pasta şefi Claire Heitzler, Latin Amerika’nın en iyi pasta şefi unvanını alan Saiko Izawa, The World’s 50 Best Restaurant  tarafından dünyanın en başarılı pasta şefi seçilen Cédric Grolet de farklı lezzetler konusunda başarı öykülerini Gastromasa Konferansı’nda paylaşacaklar.

Dünyaca ünlü şefler Gaziantep’i ziyaret edecekler

Geçtiğimiz yıl konferans öncesi Kapadokya’yı ziyaret eden ve İç Anadolu mutfağının özel lezzetleriyle tanışan dünyaca ünlü şefler, bu yıl ülkemizin güçlü mutfakları arasında yer alan ve özgün gastronomisiyle UNESCO Gastronomi Şehirleri listesine giren Gaziantep’i ziyaret edecekler.

Dünyaca ünlü şefler konferans öncesi gerçekleştirecekleri Gaziantep gezilerinde hem bölgenin lokal lezzetlerini keşfe çıkacak hem de zengin bir tadım deneyimi yaşayacaklar.

Festivalin Güçlü Destekçileri

Metro Toptancı Market ve Gastronometro’nun ana sponsorluğuyla gerçekleşen Gastromasa’nın resmi sponsoru İstanbul Ticaret Odası olurken; ev sahipliğini Beyoğlu Belediyesi üstlendi. Festivale katkı sağlayan diğer destekçiler ise; İnoksan, Çukurova Kalkındırma Ajansı, STK’lar, Nespresso, Lipton, Unilever, Lucca, Escale, Tersane İstanbul, Halat by Divan ve Güral Porselen gibi güçlü kurumlar oldu. Gastromasa’nın ulaşım sponsorluğunu THY üstlenirken, konaklama sponsorluğunu ise Divan Otelleri üstlendi. Festivalin basın ve tanıtım faaliyetleri de, Salt İletişim destekleriyle hayata geçecek.

Festivalin konuk şehirleri arasında ise Adana ve Mersin yer alacak. Öte yandan konferans öncesi şeflerle beraber İstanbul’da tarihi turlar gerçekleşirken konferansta birçok firma stant açacak.Emoji İle Değerlendir

0 Mutfak Haber Emoji İnanılmaz

İnanılmaz

0 Mutfak Haber Emoji Muhteşem

Muhteşem

0 Mutfak Haber Emoji Beğendim

Beğendim

0 Mutfak Haber Emoji Beğenmedim

Beğenmedim

0 Mutfak Haber Emoji Üzüldüm

Üzüldüm


Yorumlar