Geçen yıl mutluluğu tatlıda bulduk!

Geçen yıl mutluluğu tatlıda bulduk!
02 Mart 16:17 2016
Yemeksepeti ekibi, Türkiye İstatistik Enstitüsü'nün 'mutluluk' araştırmasının ardından kendi verilerini incelemiş. Vardıkları sonuca göre mutluluğumuzun kaynağı tatlı. Saat 17.00'den sonra tatlı krizine giriyormuşuz...

Türkiye İstatistik Enstitüsü, geçtiğimiz günlerde 2015 Yaşam Memnuniyeti Araştırması’nı açıkladı. Sonuçlara göre, geçtiğimiz yıl ‘mutlu’ olduğunu beyan edenlerin sayısı önceki döneme göre artış gösterdi. Açıklamanın ardından Yemeksepeti ekibi, 10 binin üzerinde restoran ve 4,6 milyon kullanıcısının verilerini analiz etti. Tatlı, pasta ve dondurma satışlarındaki yükselme trendi, yemek alışkanlıklarımızın artan mutluluğumuz üzerinde bir etkisi olabileceğini gösterdi.

1 senede 3 milyona yakın tatlı yedik
2015 yılı içerisinde site üzerinden 2,8 milyon tatlı siparişi verildi. Bu oran bir önceki seneye oranla yüzde 58 arttı. Türkiye mutlu ve kutlamaya değer anlarında tatlı yeme geleneğine iyice sarıldı, üstelik pratik yolu seçerek bu lezzetleri internetten söylemeye iyice alıştı.

Tatlıcıların sayısı İstanbul’da yüzde 3 katına çıktı
Talepteki artış yatırımlara da yansıdı. Tatlı ve pastacıların sayısı bir yılda tüm ülkede yüzde 25, İstanbul’da tam yüzde 267 artış gösterdi. Dondurmacılardaki artış ise yüzde 47 oldu. Şu anda Yemeksepeti restoranlarının yüzde 70’inden fazlasında, yani 7 bin 773 restorandan tatlı sipariş edilebiliyor.

Saat 15.00 itibarıyla tatlı krizine giriyoruz
Akşam yemeğinin ardından gelen saatler. Ancak tüm gün içerisindeki siparişlere bakıldığında saat 15.00-18.00 arasında siparişlerin artış trendine girdiği görülüyor. Gün içindeki tüm siparişlerin yüzde 25’i bu 3 saat içerisinde veriliyor. Beyaz yakalıların akşamüstü saatlerinde yorulan zihinleri, günü bitirecek motivasyonu yine tatlı ile buluyor.

  Etiketler


Emoji İle Değerlendir

0 Mutfak Haber Emoji İnanılmaz

İnanılmaz

1 Mutfak Haber Emoji Muhteşem

Muhteşem

0 Mutfak Haber Emoji Beğendim

Beğendim

0 Mutfak Haber Emoji Beğenmedim

Beğenmedim

0 Mutfak Haber Emoji Üzüldüm

Üzüldüm


Yorumlar