Gulfood 2018, 18 Şubat ta kapılarını açacak

Gulfood 2018, 18 Şubat’ta kapılarını açacak
13 Şubat 16:09 2018

Gıda alanında dünyanın en büyük etkinliklerinden biri olan Gulfood, 18-22 Şubat 2018 tarihleri arasında Dubai’de gerçekleştirilecek. Fuarda, 160 Türk firması yer alacak.

Küresel gıda sektörünün en yeni ve en iyi ürünlerinin tedarik zincirleriyle buluştuğu dünyanın en büyük gıda fuarlarından biri olan Gulfood, bu yıl 23’üncü kez 18-22 Şubat 2018 tarihlerinde düzenlenecek.

Dubai’de bu yıl “Gıda ve İnovasyon” temasıyla gerçekleşecek fuarda iş görüşmeleri de yapılacak.

5 binden fazla katılımcıyı ağırlayacak

Dünyanın en büyük gıda fuarları arasında yer alan Gulfood 2018, 8 ana pazar sektöründe dünyanın birçok ülkesinden 5 binden fazla katılımcıyı ağırlayacak.

Bu yıl gıda ve inovasyon temasıyla dünyanın birçok ülkesinden gıda firmalarını ağırlayacak fuara, 160 Türk firması katılacak.

2017 yılında 1 milyon metrekarelik fuar alanında 97 bini aşkın ziyaretçi ağırlayan fuarda, tüketici talebindeki değişimlere yanıt vermek üzere en yeni ürünlerin sergilendiği bir platform olacak.

Muratbey, Gulfood 2018’de

Gulfood 2018, dünya pazarlarına sunduğu sağlıklı ve yenilikçi peynir çeşitleriyle Türkiye adına önemli başarılara imza atan Muratbey’i de ağırlayacak.

Muratbey, bu yıl fuarın inovasyon temasına uygun olarak de inovatif peynirleri Burgu, Topi ve Sürmeli’yi dünyanın birçok ülkesinden gelen ziyaretçilerin beğenisine sunacak. Ayrıca katılımcılar markanın eşsiz Anadolu Lezzetlerini ve Qudal ödüllü taze kaşar peynirini tatma ve tanıma fırsatı da yakalayacak.

Bir Türk markası olarak, fuar kapsamında lezzet ve yenilikçi odaklı markalara takdim edilen Gulfood Innovation Awards 2018 Ödüllerine de aday olan Muratbey, ödüllerine bir yenisini daha eklemeyi hedefliyor.

 

“Türk peynirlerini dünyaya tanıtıyoruz”

Katıldıkları fuarlarda her yıl oldukça yoğun bir ilgiyle karşılaştıklarını belirten Muratbey Yönetim Kurulu Üyesi Hamit Erol, “Dünya sofralarına Türk peynirlerini en kaliteli, sağlıklı ve inovatif hali ile sunmanın gururunu yaşıyoruz. Ortadoğu’dan Avrupa’ya, Amerika’dan Rusya’ya raflarda kendi markamız ile yer alıyoruz. Bu tür fuarlar, özellikle tüketici alışkanlıklarını gözlemlemek ve hatta tüketici davranışına yön verecek fikirleri paylaşmak için oldukça ideal bir ortam sağlıyor.” dedi.

Muratbey olarak Türk peynirlerinin tüm dünyaya tanıtılması için çalıştıklarını ifade eden Erol; “Başta Fransa, Belçika, Danimarka, Almanya, İtalya, Macaristan, İsveç olmak üzere 28 AB ülkesi ile ABD, Rusya, Kuveyt, Ürdün, BAE, Fas, KKTC, Kazakistan, Bahreyn’in aralarında bulunduğu 60 ülkede markalarımızı tescillendirdik. Türk peynirini dünyaya tanıtmanın gururunu yaşıyoruz” diye konuştu.

  Etiketler


Emoji İle Değerlendir

0 Mutfak Haber Emoji İnanılmaz

İnanılmaz

0 Mutfak Haber Emoji Muhteşem

Muhteşem

0 Mutfak Haber Emoji Beğendim

Beğendim

0 Mutfak Haber Emoji Beğenmedim

Beğenmedim

0 Mutfak Haber Emoji Üzüldüm

Üzüldüm


Yorumlar