Hesaplı yemek isteyen vatandaşların adresi süpermarket restoranları!

Hesaplı yemek isteyen vatandaşların adresi süpermarket restoranları!
02 Şubat 21:50 2019

Dünyanın birçok yerinde uygulanan Türkiye’de ise yeni yeni trend olmaya başlayan market içi restoranları vatandaşlar tarafından daha çok tercih edilmeye başladı.

Market içi restoranlarda vatandaşlara uygun fiyata taze gıdalar sunulan süpermarket restoranlarına vatandaşlar oldukça talep gösteriyor.

Bu marketlerde vatandaşlar, pideden pizzaya, etten balığa zengin menü seçeneklerinin yanı sıra; marketin reyonlarından satın aldıkları bir gıdayı restoranın aşçılarına pişirterek arzu ettikleri bir yemeği anında yiyebiliyor.

 

Evden bile daha hesaplı olabiliyor!

Süpermarket restoranlarında, vatandaşlara uygun fiyata taze gıdalar sunulurken, dışarıda yemek yemenin bedeli, evden bile daha hesaplı hale gelebiliyor.

Market alışverişi yapan müşterilere mola verip nefes alma zamanı vermek ve aldıkları taze gıdayı anında tüketme fırsatı sunmak fikriyle hayata geçirilen süpermarket restoranlarına ilgi her geçen gün artıyor.

 

Restoranlarda, reyonlardan satın alınan balık, tavuk ve et gibi ürünler hiçbir ekstra ücret ödenmeden pişirildikten sonra yanında da bir salata ikram edilerek servis ediliyor.

Örnek bir markette müşteriler, bir kişinin doyabileceği porsiyonda 8 TL’ye levrek, 10 TL’ye antrikot, 7 TL’ye ise köfte alabiliyor. Ana yemek, başlangıç, tatlı içecek olmak üzere bir menü oluşturulduğunda ortalama 20 TL’ye karın doyurmak mümkün oluyor.

Zengin menü dikkat çekiyor

Süpermarket restoranlarında zengin menü de dikkat çekiyor. Usta aşçıların hünerli elleriyle hazırlanan Türk-Osmanlı mutfağının sulu yemeklerinin yanı sıra ızgara, hamburger, pide ve pizza da seçenekler arasında yer alıyor. Müşteriler, taze ve güvenli ürünleri tüketirken, lezzetli bir yemek yemenin hazzına varıyor.Emoji İle Değerlendir

0 Mutfak Haber Emoji İnanılmaz

İnanılmaz

0 Mutfak Haber Emoji Muhteşem

Muhteşem

0 Mutfak Haber Emoji Beğendim

Beğendim

0 Mutfak Haber Emoji Beğenmedim

Beğenmedim

0 Mutfak Haber Emoji Üzüldüm

Üzüldüm


Yorumlar