ICON A MİCHELİN YILDIZLI AÇILIŞ

ICON\'A MİCHELİN YILDIZLI AÇILIŞ
01 Haziran 10:25 2018

Marmaris Dünya Ünlülerinin Buluşma Noktası Olacak

Marmaris Ramazan Bayramında Avrupa'nın en iyi Beach Clubı iddasıyla ICON Beach' hizmete sokmaya hazırlanırken, dünyanın en prestijli mutfak ödülü olan Michelin ödüllü dünyaca ünlü İtalyan aşçı Enzo Crimeli'de açılış öncesi hazırlıklar için Marmaris'e geldi.

Marmaris turizminin lokomotiflerinden Sentido Orka Lotus Beach Hotel Yönetim Kurulu Başkanı Caner Torunoğulları veünlü besteci şarkıcı ve aranjör Sinan Akçıl, Ramazan Bayramı'nın 1. günü açılışını yapacakları IKON Beach Club mutfağını, Michelin ödüllü dünyaca ünlü İtalyan aşçı Enzo Crimeli'ye teslim etti.

Marmaris'in İçmeler Beldesi mahallesinde, Sentido Orka Lotus Beach Hotel sahilinde yapımı tamamlanan IKON Beach Club tanıtım toplantısında basına bilgi veren Sinan Akçıl; ICON Beach'inAvrupa'nın en büyük, en güzel, en ünlü"işletmesi olacağı iddiasında bulundu. Akçıl ayrıca; "Açılışımızdan itibaren her haftaen ünlü en popüler isimler, ICON Beach'da 'da sahne alacak.İnanın Türkiye'nin tüm sahillerine gittim, sahne Aldım. Ona göre Marmaris'in en güzel sahilinde bulunan ICON gibisini görmedim. ICON beach; sadece güneşi denizimüziğiyle değil, mutfağıyladaAvrupa'nın en ünlüsü olacak. Mutfağımızı dünyanın en prestijli mutfak ödülü olan Michelin ödüllü dünyaca ünlü İtalyan aşçı Enzo Crimeli'ye teslim ettik. Enzo'nun mutfağında hazırlanan yiyecekleri abartmak bile gereksiz, çünkü enfes ötesi.Özelikle İtalyan usulü pizzaların lezzetini daha öncesinden hatırlayamıyorum.

Turizmci Caner Torunoğulları da Marmaris'in doğal güzellikleriyle diğer turizm yörelerine göre daha çok tercih edilen bir yöre olduğuna dikkat çekerek; "Marmaris'in, Bodrum'dan, Çeşme'den neyi eksik?Eksiği yok tabii fazlası var. O halde çok daha iyi bir marka olmamız gerekli. Biz de Marmaris'e yakışır bir marka oluşturmak amacıyla yola çıktık. Marmaris'e kazandıracağımızICON Beach sadece Türkiye'nin değil, Avrupa'nında tercih edilen en popüler mekanı olacak." dedi.

MAHARET AVRUPA ŞAMPİYONU MICHELIN ÖDÜLLÜ ENZO'DA

ICON Beach Club'ınmutfağı; 12 yaşında bulaşıkçı olarak girdiği mutfakta, 48 yıldır çalışan sadece dünyanın en prestijli şeflerine verilen 'Michelin Yıldızı' ödüllü İtalyan aşçı Enzo Crimeli'ye teslim edilmiş. Dünyanın en ünlü restoranlarında çalışan Enzo, 1989'da "Avrupa Şampiyonu olarak, Şeflerin Şefi ünvanını da sahip.

 Emoji İle Değerlendir

0 Mutfak Haber Emoji İnanılmaz

İnanılmaz

0 Mutfak Haber Emoji Muhteşem

Muhteşem

0 Mutfak Haber Emoji Beğendim

Beğendim

0 Mutfak Haber Emoji Beğenmedim

Beğenmedim

0 Mutfak Haber Emoji Üzüldüm

Üzüldüm


Yorumlar