Katar Uluslararası Yemek Festivali başlıyor

Katar Uluslararası Yemek Festivali başlıyor
06 Mart 19:38 2018

15-25 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek Yemek Festivali’nde, pastane şefi Anna Olson, ABD Iron Chef programından Masaharu Morimoto ve İslam Eserleri Müzesi'ndeki IDAM'ın yönetici şefi Damien Leroux ile yemek dersleri de yer alıyor.

Yemek Festivali kapsamında, 24 yıldır Oscar ziyafetini hazırlayan Michellin yıldızlı şef Wolfgang Puck ve ABD MasterChef yıldızı Christine Hà’nın yanı sıra yerel, bölgesel ve uluslararası şeflerin yer alacağı  farklı temaların ve kültürlerin yansıtılacağı Canlı Yemek Pişirme ve Sunumları da gerçekleştirilecek.

En lezzetli festival

QIFF Menüsü, Katar genelindeki restoranlarda ulaşabileceğiniz bir konsept olup 60'dan fazla mekan bu önemli etkinliğin bir parçası olmak için hazırlanıyor. Festival süresince bu mekanlarda QIFF Menüsü sipariş ederek kişi başı 49-99 QAR’ye üç farklı yemek yenebilecek.

Hotel Park Doha’da gerçekleşecek QIFF'de, her damağa hitap edecek lezzetlerin yanı sıra sağlıklı yemek seçeneklerini de içeren 175'den fazla yiyecek büfesi bulunacak.

Katar’a özgü en iyi kahvelerin içilebileceği Kahve Alanı, çocuklar için Çiftlik Alanı ve ücretsiz fitness derslerinin yer alacağı Sağlık Merkezi de festival alanındaki keyif noktaları arasında yer alacak. Bunların yanı sıra, dokuz farklı büyükelçilik, ulusal yemeklerinin en özel örneklerini sergiliyor olacak. Festival süresince günlük aktiviteler, kültürel şovlar, film gösterimleri de programda yer alacak. 

  Etiketler


Emoji İle Değerlendir

0 Mutfak Haber Emoji İnanılmaz

İnanılmaz

0 Mutfak Haber Emoji Muhteşem

Muhteşem

0 Mutfak Haber Emoji Beğendim

Beğendim

0 Mutfak Haber Emoji Beğenmedim

Beğenmedim

0 Mutfak Haber Emoji Üzüldüm

Üzüldüm


Yorumlar