LİSE ÖĞRENCİLERİNDEN OKULA KATKI İÇİN SIRA DIŞI ÇALIŞMA!

LİSE ÖĞRENCİLERİNDEN OKULA KATKI İÇİN SIRA DIŞI ÇALIŞMA!
09 Şubat 12:54 2018

Manisa’nın Sarıgöl ilçesindeki Sarıgöl Milli Egemenlik Çok Programlı Anadolu Lisesi Tarım Bölümü öğrencileri, okullarına katkı sağlamak için okulun bodrum katında istiridye mantarı üretimine başladı.

Sarıgöl Milli Egemenlik Çok Programlı Anadolu Lisesi Tarım Bölümü öğretmeni Murat Çay önderliğindeki öğrenciler, sera ve bahçe bitkileri ile sebze yetiştiriciliğinden sonra bu kez okulun bodrum katında istiridye mantarı yetiştirmeye başladı.

10 ve 11’inci sınıf öğrencileri tarafından yetiştirilen istiridye mantarı, okul aile birliğine katkı sağlamak amacıyla kilosu 10 TL’den satılıyor.

“Satın alanlar çok memnun”

Öğrencilerle birlikte istiridye mantarı üretimine girişen lisenin Tarım Bölümü öğretmeni Murat Çay, “Sera ve bahçe çalışmalarımızın ardından bu yıl deneme amaçlı olarak okulun bodrum katında 40 torba içinde istiridye mantarı yetiştirmeye başladık. Yetişen mantarları 15 gündür de satıyoruz. Satın alanların yüzde 90’ı çok memnun. Talep çok. Gelecek yıl daha yaygın halde yapacağız. Elde edilen gelir, okulumuzun aile birliğine kalıyor ve okul için harcanıyor” dedi.

Lisenin 10’uncu sınıf öğrencilerinden Ulaş Efe ise “Sera ve bahçe çalışmalarının ardından istiridye mantarı yetiştirmeyi öğrendik” diye konuştu.

Okuldaki çalışmalar çiftçilere örnek oluyor

Sarıgöl Milli Egemenlik Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürü Ayten Beycan da okulun vizyonunun çevreye tarım alanında örnek teşkil ettiğini belirterek, “Öğrencilerimiz tarım derslerinde, çevredeki çiftçilerin de örnek alacakları çalışmalar yapıyor. Bu nedenle, bu yıl çevreye örnek olması için istiridye mantarı yetiştirdik” dedi.

  Etiketler


Emoji İle Değerlendir

0 Mutfak Haber Emoji İnanılmaz

İnanılmaz

1 Mutfak Haber Emoji Muhteşem

Muhteşem

0 Mutfak Haber Emoji Beğendim

Beğendim

0 Mutfak Haber Emoji Beğenmedim

Beğenmedim

0 Mutfak Haber Emoji Üzüldüm

Üzüldüm


Yorumlar