Menemen, ABD deki ünlü otelin menüsüne girdi!

Menemen, ABD’deki ünlü otelin menüsüne girdi!
10 Nisan 20:51 2018

Türk mutfağının popülerliğini ve dünya çapında tanınmasını artırmak için çalışmalar yürüten Turkey ONE Derneği’nin çabaları sonuç verdi. ABD’nin en köklü otellerinden The Breakers Hotel’in menüsüne giren menemen, konukların büyük beğenisini kazandı.

Türkiye Ortak Nesiller Entegrasyonu Derneği (Turkey ONE), Türkiye’nin eşsiz kültürel mirası ile tarihi ve doğal zenginliklerini tüm dünyaya tanıtırken, uluslararası platformlara bir marka olarak taşıyarak kültürel ve toplumsal gelişmeye katkıda bulunmayı hedefliyor.

Turkey ONE Derneği 

Turkey ONE Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığını Demet Sabancı Çetindoğan yaparken, Çiğdem Simavi, Sevda Elgiz, Özlem Gençoğlu ve Avi Alkaş yönetim kurulu üyeliklerini sürdürüyor. Derneğin Gastronomi Komitesi üyeleri ise Özlem Gençoğlu, Nedim Esgin, Harika Güral, Beril Miskavi ve Arzu Güran.

Türk Mutfağını tanıtım kampanyası

Türkiye’yi uluslararası platformlara bir marka olarak taşımayı hedefleyen Turkey ONE Derneği’nin bir süre önce başlattığı Türk mutfağını tanıtım kampanyası dünya çapında bir etki yaratıyor.

Turkey ONE Derneği, Gastronomi Komitesi ile dünyaya Türk lezzetlerini tanıtmak için bir süredir yoğun faaliyet gösteriyor.

Komite, dünyanın popüler turistik şehirlerinin restoran menülerinde, İspanya’dan “Paella”, Peru’dan “Ceviche”, Orta Doğu’dan “Falafel” ve “Humus” gibi çeşitli ülkelerin imzasını taşıyan yemeklere rastlandığı düşüncesinden hareketle, bu konsepte dahil edilebilecek Türkiye’nin imza yemekleri arasında seçim yapmıştı.

Menemen menüye eklendi

Her damağa hitap eden; kolay bulunan malzemeler ve basit bir hazırlık süreci gerektiren; takip edilmesi kolay tarifi sayesinde her şefin kolaylıkla hazırlayabileceği yiyecekler arasında yapılan seçimde “Menemen” için çalışmalara başlanmıştı.

Gastronomi Komitesi tarafından başlatılan çalışmalar kapsamında, son olarak ABD’nin en köklü otellerinden The Breakers Hotel, konuklarına “Menemen” ikram etti.

Tarihi 1895 yılına kadar dayanan Palm Beach’teki The Breakers Hotel’in menüsüne giren “Menemen”, usta aşçıların sunumuyla 550 konuğun menüsüne eklendi. Menemen, Paskalya Bayramı dolayısıyla otele brunch için gelen yabancı konuklar tarafından büyük beğeni aldı.Emoji İle Değerlendir

0 Mutfak Haber Emoji İnanılmaz

İnanılmaz

1 Mutfak Haber Emoji Muhteşem

Muhteşem

0 Mutfak Haber Emoji Beğendim

Beğendim

0 Mutfak Haber Emoji Beğenmedim

Beğenmedim

0 Mutfak Haber Emoji Üzüldüm

Üzüldüm


Yorumlar