Michelin den üç yıldız alan ilk kadın aşçı: Hiç kimsenin yolunuza çıkmasına izin vermeyin

Michelin’den üç yıldız alan ilk kadın aşçı: \
30 Kasım 20:29 2018

Dominique Crenn, "Atelier Crenn" isimli restoranı 2011 yılında San Francisco’da hizmete açtı. Dün Michelin’in üç yıldızına layık görüldüğü açıklanan Dominique Crenn, kendisine telefonla ulaşan AFP'ye şöyle konuştu: “Bu her şeyden önce ekibim için büyük bir lütuf ve tüm yıl yapmış olduğumuz işlerin muazzam bir karşılığı”. Crenn ödülü ekibiyle birlikte “güller ve şampanyayla” kutlayacağını söyledi: “Bana çok uzun zamandır eşlik eden bu muhteşem ekibin, bu büyük anın tadını çıkarmasını istiyorum. Belki yaratıcısı benim ama her akşam çalışanlar onlar.”

"NE İSTERSENİZ OLŞABİLİRSİNİZ CİNSİYETİNİZDEN BAĞIMSIZ OLARAK"

Medyascope'un AFP'den aktardığı habere göre Crenn, üçüncü yıldızı almış olmasının, kendini bu işe adamış genç kadınlara ilham kaynağı olmasını umduğunu söyledi: “Bugün şöyle diyorum onlara: Ne isterseniz olabilirsiniz, cinsiyetinizden bağımsız olarak. (…) Hiç kimsenin yolunuza çıkmasına izin vermeyin.”

Fransa doğumlu Crenn, aşçılığa olan ilgisinin kendisine ailesinden miras kaldığını söylüyor. Öğrenimine 1988 yılında San Francsico’da başlayan, 1997’de Cakarta’da Intercontinental Oteli’nin mutfağında çalışan Crenn, sonraki yıllarda California’ya yerleşerek burada Los Angeles yakınlarındaki Manhattan Beach’te çalıştı. 2011 yılında Atelier Crenn’i açmasıyla birlikte ilk yıldızı hemen kazanan Crenn, ikinci yıldızı da çok geçmeden aldı, 2016 yılında da dünyanın en iyi şefi seçildi.Emoji İle Değerlendir

0 Mutfak Haber Emoji İnanılmaz

İnanılmaz

0 Mutfak Haber Emoji Muhteşem

Muhteşem

0 Mutfak Haber Emoji Beğendim

Beğendim

0 Mutfak Haber Emoji Beğenmedim

Beğenmedim

0 Mutfak Haber Emoji Üzüldüm

Üzüldüm


Yorumlar