ŞEKERLEME SEKTÖRÜNDE GÖZALTI ŞOKU! ÜNLÜ ŞEKERLEMECİYE FETÖ GÖZALTISI

ŞEKERLEME SEKTÖRÜNDE GÖZALTI ŞOKU! ÜNLÜ ŞEKERLEMECİYE FETÖ GÖZALTISI
14 Şubat 15:58 2018

İstanbul Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği ile bir dönem faaliyet gösteren Şekerli Mamuller Tanıtım Grubu’nun 7 yöneticisi, FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alındı. Birlik ve tanıtım grubu paralarını kapatılan Bank Asya’ya yatırdıkları gerekçesiyle gözaltına alınanlar arasında şekerleme sektöründe yakından tanınan bir isim olan Birlik Başkanı Zekeriya Mete’nin de olduğu öğrenildi.

FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in talimatı sonrası önce el konulan, ardından kapatılan Bank Asya’ya para yatıran İstanbul Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği ile bir dönem birliğin alt birimi olarak faaliyet gösteren Şekerli Mamuller Tanıtım Grubu yöneticisi 7 kişi gözaltına aldı.

Birlik paraları Bank Asya’ya yatırılmış

İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, FETÖ elebaşı Fethullah Gülen’in talimatından sonra Bank Asya’ya, 27 Ocak 2014 tarihinde İstanbul Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği’nin 3 milyon 600 bin lira, 17 Haziran 2014’te ise birliğin alt birimi olan Şekerli Mamuller Tanıtım Grubu’nun 3 milyon 800 bin lira yatırdığını belirledi.

Yürütülen soruşturma kapsamında Mali Polis, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı talimatıyla, aralarında Birlik yöneticileri ile eski yöneticilerin de bulunduğu 8 kişinin gözaltına alınması için sabah saatlerinde operasyon başlattı. 8 adrese düzenlenen eş zamanlı operasyonda 7 kişi gözaltına alındı.

Gözaltına alınan şüpheliler sorgulanmak üzere Vatan Caddesi’nde bulunan Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğüne getirildi. Şüphelilerin emniyetteki işlemlerinin devam ettiği öğrenilirken, gözaltı kararı olan bir kişinin de yakalanması için polis ekiplerinin çalışmalarının devam ettiği öğrenildi.

Zekeriya Mete de gözaltında

Edinilen bilgilere göre, FETÖ’nün finans ayaklarından olan Bank Asya’ya 7 milyon 400 bin lira aktarılmasıyla ilgili operasyon kapsamında gözaltına alınanlar arasında Birlik Başkanı ve şekerleme sektörünün tanınmış isimlerinden işadamı Zekeriya Mete’nin de olduğu öğrenildi.

Zekeriye Mete, 2010 yılından bu yana İstanbul Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatları Birliği Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürüyor.

  Etiketler


Emoji İle Değerlendir

0 Mutfak Haber Emoji İnanılmaz

İnanılmaz

0 Mutfak Haber Emoji Muhteşem

Muhteşem

0 Mutfak Haber Emoji Beğendim

Beğendim

0 Mutfak Haber Emoji Beğenmedim

Beğenmedim

0 Mutfak Haber Emoji Üzüldüm

Üzüldüm


Yorumlar