Son Haberler

Tüketiciyi dinledi ve 1000 kişiye iş sağlayacak Maxx Royal oteli yarattı


Atlasjet şirketinin de sahibi olan turizmci ETS Grubu’nun oteli, 5 yıldız ve üzeri otellerde konaklayan 35 bin kişiyle görüşülerek tasarlandı.

ETS Grup, 35 bin kişiyle gerçekleşen anketi de dikkate alarak Antalya’da 240 milyon dolara ultra lüks otel yaptı. ETS Tur Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ersoy, 28 Mayıs’ta kapılarını açacak ve dünyanın sayılı golf otelleri arasında yer alacak otelde 1000 kişiye istihdam sağlayacaklarını söyledi.

Turizm sektörünün lider şirketlerinden ETS’ye ait Maxx Royal Oteli, 240 milyon dolarlık yatırım bedeliyle hayata geçirildi. Bin kişinin istihdam edileceği otelde bütün servis elemanları beyaz eldiven kullanacak. Maxx Royal Oteli’yle ilgili gazetecilere bilgi veren ETS Group Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ersoy, 26 Mayıs’ta otelde ücretli misafir ağırlamaya başlayacaklarını söyledi.

Ersoy’un açıklamasına göre bin yataklı otelde 460 süit oda ve 25 villa yer alıyor. Ersoy, Maxx Royal’in konseptini, son 2 yılda 5 yıldız ve üzeri otellerde konaklayan 35 bin otel müşterisi ile yapılan anketler sonucu oluşturduklarını kaydetti. Telefonla ulaşılan lüks otel müşterilerine beklenti ve dileklerinin yanı sıra tatilde bulmak istediklerine dair görüşleri soruldu.

Otelde Maldivler’in mimarisinden esinlenilerek Maldiv Villaları inşa edildi. Otelin en küçük odası 80 metrekare. Corner ve king ismi verilen süitler 120-125 metrekare. Ana binada yer alan 5 kat dışında Maldiv Villaları, Laguna Evleri, Teras Evleri ve Montgomerie’de 400 metrekarelik villalar yer alıyor. 3.000 metrekarelik alana kurulan SPA merkezi ile Akdeniz’in en prestijli ve 18 delikli golf sahası Maxx Royal’de. The Montgomerie ismi verilen golf sahasını, dünyaca ünlü İskoç golf turnuva oyuncusu ve 2010 Avrupa Ryder Cup Turnuva Kaptanı Colin Montgomerie tasarladı. 1 Mayıs’ta açılacak otel, 18-26 Mayıs’ta acente çalışanlarını ağırlayacak. Nizami ölçülerdeki 3 futbol sahası ve 8 tenis kortu da Maxx Royal’de yer alıyor. Ayrıca 10 bin metrekarelik bir kongre ve toplantı merkezi mevcut.

Yataktan deniz manzarası

Son iki yılda lüks otellerde konaklayan 35 bin kişiyle birebir anket yaptırdıklarını, otelin mimarisi ve verilecek hizmetlerin buna göre belirlendiğini dile getiren Ersoy, şu bilgileri verdi: “En küçüğü 80 metrekare olan tamamı suit 460 odası var. Otelde 6’sı Maldiv konseptli olmak üzere 25 villa bulunuyor. 1 milyon 100 bin metrekarelik arazi üzerine kurulu otelde tesiste Avrupa Golf takımı kaptanı Colin Montgomerie tarafından tasarlanan 18 delikli bir golf sahasının da bulunuyor.”

Maxx Royal’deki her şeyin büyük tasarlandığını ifade eden Ersoy, şöyle konuştu: “Yataktan denizin görülebildiği ender otellerden. 7 metrelik cepheleriyle ön odalar deniz ve yapay Maldiv adaları, arkadaki odalar golf sahası manzaralı. Banyoların tamamında jakuzili küvet ve çift lavoba var. Her şey metrekare olarak büyük düşünüldü, golf villaları ortalama 400 metrekare, en küçük oda 80 metrekare. Tüm odalar suit” diye konuştu.

3 bin metrekarelik mutfak

Maxx Royal’de ultra lüks hizmet vereceklerini dile getiren Ersoy, Michelin yıldızlı otellerden transfer edilen ahçıların da hizmet vereceği otelin yemek bölümünü şöyle anlattı: “Ana restoranımız 3 bin, mutfağımız 3 bin metrekare. Bizde her şey servisle sağlanacak. Bu yüzden mutfağımız büyük. 24 saat bol çeşitli sürekli sıcak yemek var. Ana restoranda çift büfe var. Hiçbir yerde sıra olsun istemiyoruz. Ekmek büfesi koymadık. Ana restoran içerisinde odun fırını var. Sabah simitler, kruvasanlar masalara sıcak servis edilecek.”

Bin kişiye istihdam

Belek’teki Maxx Royal’in, 3 tane nizami futbol sahası ve 8 tane profesyonel tenis kortu olduğunu da aktaran Ersoy, şu bilgileri verdi: “12 bin metrekarelik aqua parkı bulunan otelde 10 bin kişiye hizmet verebilecek kapasitede bir konferans merkezi de bulunuyor. Çeşitli büyüklüklerde 22 salonun yeraldığı konferans merkezine dışarıdan gelenler de yararlanabilecek. 12 ay boyunca hizmet verecek Maxx Royal’de 1000 kişi istihdam edilecek. 28 Mayıs’tan itibaren misafirlerine kapılarını açacak.”

Dereceli gözlük mönüsü verilecek

35 bin kişiye yapılan ankette ilginç isteklerinde yeraldığını dile getiren Mehmet Ersoy, bunlardan bir kaç örneği şöyle sıraladı: “Binlerce havlu alındı. Bu havlular akşamları ıslatılıp buzhanede tutulacak ertesi gün misafirlere sahildeki müşterilerimize soğuk havlu servisi yapacağız. Sahilde güneşlenenlerin güneş yağı yüzünden gözlükleri de kirleniyor. Bunun için görevlendirdiğimiz arkadaşımız sahilde güneş yağından kirlenen gözlükleri silecek. Numaralı gözlüklerini odasında unutanlara da Dereceli gözlük mönümüz var.

Su konsepti öne çıktı Mali’den kum getirdi

Su konseptini ön plana çıkardıklarını söyleyen Mehmet Ersoy, Maldiv adaları konsepti için Mali’den beyaz kum getirdiklerini belirterek, “9 farklı havuz var. Misafirler atlayabilecekleri havuz istiyorlardı. Yetişkinler için 2 metre derinliğinde havuz yaptık. Deniz suyu olan havuz var. Kışında açık havada bu havuzu ısıtacağız. Havuzları geniş tuttuk. Şezlong kavgası meşhurdur. Gani gani havuz ve şejlong var” diye konuştu.

Bölgenin en büyük pastanesi kuruluyor

Mehmet Ersoy, en çok önem verdikleri konulardan birisinin de pastane olduğunu belirterek,“Maxx Royal de bölgenin en büyük pastanesi olacak. Müşterilerimize kendi üretimimiz olan özel markalı çikolatamız satacağız” dedi.

tour expı