Ünlü Türk markası Çin’de ders diye okutuluyor!

Ünlü Türk markası Çin’de ders diye okutuluyor!
24 Ağustos 12:32 2016

Yıldız Holding'in son yıllarda gerçekleştirmiş olduğu küresel hamleler ve dünya devi markaları bünyesine katması Çin'de ders kitaplarına konu oldu.

Murat Ülker'in Yönetim Kurulu Başkanı olduğu Yıldız Holding, son 8 yılda satın aldığı köklü markalarla sektörünün en büyük 3 küresel oyuncusundan biri haline geldi.

Öğrencilere örnek oldu

Dünya Gazetesi'nde yer alan habere göre, Yıldız Holding’in bu başarısı Çin'deki okullarda ders kitaplarına girdi. Çinliler, öğrencilere örnek olması için Ülker'in başarısına ülkede okutulan ders kitaplarında yer verdi.

3 satın alma 4 milyar dolar

2007’de Godiva’yı 850 milyon dolara alan Ülker, 2013’te ABD’li DeMets Candy için de 221 milyon dolar ödemişti. Ülker, son olarak, 2014’ün son aylarında da İngiltere merkezli United Biscuits’i 3 milyar dolar karşılığında bünyesine katmıştı. Ülker’in yaptığı 4 milyar dolarlık bu 3 satın alma aslında büyük bir tarihi de bünyeye katmak anlamına geliyor.

19. yüzyıldan kalan köklü markalarla çalışıyor

Bilindiği gibi Ülker, 1944’te kuruldu. Satın aldığı Godiva, Ülker’den 18 yaş daha büyük. DeMets Candy ise biraz daha köklü aslında; 1896 yılında kurulmuş bir şirket. Ülker’e katılan son firma olan United Biscuits ise bu işin öncülerinden. Bu şirketin şemsiyesi altındaki McVitie’s1830’ da, Carr’s 1831’de, Delacre 1891’de, Verkade 1896’da ilk üretime başlamış.Emoji İle Değerlendir

0 Mutfak Haber Emoji İnanılmaz

İnanılmaz

0 Mutfak Haber Emoji Muhteşem

Muhteşem

0 Mutfak Haber Emoji Beğendim

Beğendim

0 Mutfak Haber Emoji Beğenmedim

Beğenmedim

0 Mutfak Haber Emoji Üzüldüm

Üzüldüm


Yorumlar