15. Uluslararası İstanbul Mutfak Günleri :2-5 Şubat 2017

23 Temmuz 01:38 2016

2-5 Şubat 2017 tarihlerinde yapılacak olan 15. Uluslararası İstanbul Mutfak Günleri yarışmamızın başvurularının başladığını duyurmaktan mutluluk duyarız.

Kayıt için tıklayınız.

Türkiye Aşçılar ve Şefler Federasyonu (TAŞFED) tarafından bu yıl 15. kez organize edilen Uluslararası İstanbul Mutfak Günleri, 2-5 Şubat 2017 tarihleri arasında Beylikdüzü’nde TÜYAP Kongre ve Fuar Merkezinde yapılacak. Türkiye’nin en büyük gastronomi yarışması ve festivali olan organizasyon, Dünya Aşçılar Birliği (WACS) işbirliği ile gerçekleştiriliyor. Organizasyonda uluslararası  düzeyde gastronomi dünyası ülkemizde ağırlanıyor ve dünyanın gastronomi alanında önde gelen ülkelerinin federasyonları ve dernekleri katılımcı olarak yer alıyor.

Türk mutfağının dünya mutfağı ile entegrasyonunda önemli adımlar atılmasını sağlayan festival, dünya lezzetlerini de İstanbul’a taşımayı hedefliyor.  Üç  yıl önce Dünya Aşçılar Birliği (WACS) tarafından “Kıtalararası (Continental)” ünvanı alan İstanbul Mutfak Günleri, ülkemizin genç şeflerine Uluslararası  düzeyde yarışma olanağı da sağlıyor.

Yetmişin üzerinde kategoride yarışacak olan Türkiye’den ve dünyadan şefler, madalya alabilmek için kıyasıya mücadele ediyorlar. 

 

 

 

TAŞFED Hakkında

Türkiye Aşçılar ve Şefler Federasyonu (TAŞFED) 29 Ocak 2007 tarihinde, Türkiye'de aşçılık ve yemek kültürü alanında faaliyet gösteren beş derneğin bir araya gelmesiyle kuruldu. Federasyonun kurucu başkanlığına Mutfak Profesyonelleri Derneği Başkanı Y. Yaşar Yalçın Manav getirildi. Şu an bünyesinde 16 dernek buluyor.
Federasyonun amaçları şöyle:
Genel olarak aşçılık mesleğinin saygınlığını korumak ve yaygınlaştırmak,
Aşçılık mesleğinin çağın gerekliliklerine uygun şekilde gelişmesi için çalışmalar yürütmek,
Türk Mutfağı'nın ulusal ve uluslararası planda tanıtımı için faaliyetlerde bulunmak, Aşçılık mesleğinin bilinçli olarak  sürdürülebilmesi için gerekli eğitim ortamlarını yaratmak.

TAŞFED, her ülkeden tek üye kabul eden dünyanın en saygın meslek kuruluşlarından birisi olan Dünya Şefler Birliği (WACS) üyeliğine 15 Mayıs 2008 tarihinde kabul edildi

  Etiketler


Emoji İle Değerlendir

0 Mutfak Haber Emoji İnanılmaz

İnanılmaz

0 Mutfak Haber Emoji Muhteşem

Muhteşem

0 Mutfak Haber Emoji Beğendim

Beğendim

0 Mutfak Haber Emoji Beğenmedim

Beğenmedim

1 Mutfak Haber Emoji Üzüldüm

Üzüldüm


Yorumlar