Alanya Yemek Yarışması başlıyor

Alanya Yemek Yarışması başlıyor
28 Ekim 12:27 2018

ALANYA Belediyesi, Altın Kepçe Turizm ve Aşçılar Derneği'nin ortaklaşa düzenlediği yemek yarışması 7-9 Kasım tarihleri arasında yapılacak.

 

Alanya Belediyesi'nin geleneksel hale getirdiği Alanya Belediyesi & Altın Kepçe Uluslararası Yemek Yarışması'nın bu yıl 7'ncisi düzenleniyor. Bu seneki organizasyona Aşçılar Derneği de dahil aldı. Türkiye'nin farklı şehirlerinden ve yurt dışından pek çok yarışmacının ve ünlü jürilerin 3 gün boyunca Alanya'da olacağı yarışmada renkli şovlar sergilenecek.

 

YARIŞMA 2 BÖLÜMDEN OLUŞACAK

 

2 bölümden oluşan yarışmada birinci bölüm 3 ana kategoride gerçekleşecek. Lise, üniversite ve usta şefler arasında yarışmanın profesyonel ayağı tamamlanacak. Yemekler özel sunum şekilleriyle seyirciyle buluşacak. İkinci bölümü olan yöresel yemekler ile ev hanımları kategorisi Alanya Kültür Merkezi'nde lezzet şöleni yaşatacak. Alanya turizmine ve yemek kültürüne tanıtım desteği sağlayan bu özel yarışmada yöresel yemek kategorisinde Alanyalı ev hanımları yarışacak. Alanya yöresel yemekleri gastronomi dünyasına renk katacak.

 

 

AVOKADOLU ANA YEMEK KATEGORİSİ DE EKLENDİ

 

7-9 Kasım arasında Kültür Merkezi'nde gerçekleşecek olan yarışmanın sunucusu TV programcısı ve köşe yazarı usta şef Elif Korkmazel olacak. 8 Kasım Perşembe günü amatör olup şef olmayan yarışmacılar Alanya yöresel yemekleri ve tüm yörelerden yemekler kategorisine ek olarak avokadolu ana yemek adı altında yeni bir kategori daha eklenmiş olacak.

 

Pek çok usta şef, gurme, tv yemek programcısı ve yerel katılımcılardan oluşacak jüri üyeleri tek tek yemekleri sunum, lezzet ve görünüm açısından değerlendirilecek. Jüri üyeleri yemeklerin tadına bakıp hem lezzet hem de görsel sunumları için puanlama yapacak. Usta şeflerden yemek workshopları ve Favori Lezzetler Ekibi'nin renkli mutfak sunumları, Kültür Merkezi'nde 3 gün boyunca devam edecek.

 

'BÜTÜN VATANDAŞLARIMIZ MÜRACAAT EDEBİLİR'

 

Alanya Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Sevda Çapa Erdoğmuş, "7-9 Kasım tarihleri Alanya için çok hareketli, eğlenceli, görsel ve lezzetli günlere sahne olacak. Tüm vatandaşlarımızı ister Alanya yemekleri ister farklı yöre yemekleriyle yarışmak için müracaat etmeye davet ediyoruz. Yöresel yemekler kategorilerinde yarışmak isteyen ev hanımları Alanya Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü'ne başvuru yapabilir. Ayrıca 27- 28 Ekim 2018 tarihlerinde Alanyum AVM'de tanıtım standı hazırlanarak, saat 10.00-22.00 arasında başvurular alınacaktır. Profesyonel kategorilerde yapılacak başvurular için Altın Kepçe Turizm ve Aşçılar Derneği'ne başvuru yapılabilir" dedi.Emoji İle Değerlendir

0 Mutfak Haber Emoji İnanılmaz

İnanılmaz

1 Mutfak Haber Emoji Muhteşem

Muhteşem

0 Mutfak Haber Emoji Beğendim

Beğendim

0 Mutfak Haber Emoji Beğenmedim

Beğenmedim

0 Mutfak Haber Emoji Üzüldüm

Üzüldüm


Yorumlar