ANFAŞ ın dev fuarları 30.Hotel Equipment ve 26.Food Product kapılarını açtı.

ANFAŞ ın dev fuarları 30.Hotel Equipment ve 26.Food Product kapılarını açtı.
16 Ocak 20:37 2019

-ANFAŞ’ta çifte fuar bereketi

-Turizm ve gıda sektörü Antalya’da buluştu.

Turizm ve gıda sektörünün Türkiye’deki en büyük buluşması ANFAŞ Hotel Equipment – 30.Uluslararası Konaklama ve Ağırlama Ekipmanları İhtisas Fuarı ile ANFAŞ Food Product – 26.Uluslararası Gıda ve İçecek İhtisas Fuarı kapılarını açtı. 4 gün boyunca 435 katılımcının 3 bin 500’ün üzerinde markasını sergileyeceği organizasyon, 19 Ocak’a kadar yurt içinde 7 bölgeden, yurt dışında 36 ülkeden 50 binin üzerinde profesyonel ziyaretçiyi ağırlayacak.

ANFAŞ - Antalya Fuarcılık İşletme ve Yatırım A.Ş. tarafından organize edilen ANFAŞ Hotel Equipment – 30.Uluslararası Konaklama ve Ağırlama Ekipmanları İhtisas Fuarı ile ANFAŞ Food Product – 26.Uluslararası Gıda ve İçecek İhtisas Fuarı eş zamanlı olarak Antalya Expo Center’da kapılarını açtı.

Turizm ve gıda sektörünün tüm paydaşlarını tek çatı altında bir araya getiren iki dev organizasyonun açılış törenine Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı İbrahim Evrim, ANFAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bıdı, Antalya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır, Antalya Kültür Ve Turizm İl Müdürü İbrahim Acar, Türkiye Aşçılar Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Açıköz, Akdeniz Turistik Otelciler Birliği Başkanı Erkan Yağcı, ilçe belediye başkanları, oda ve borsa başkanları ve çok sayıda sektör temsilcisi katıldı.

TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK HORECA BULUŞMASINA HOŞ GELDİNİZ

Törenin açılış konuşmasını gerçekleştiren ANFAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bıdı, tüm katılımcı ve ziyaretçilere başarılı ve kazançlı bir fuar dileyerek sözlerine başladı. Eş zamanlı organizasyonun Türkiye’nin en büyük Horeca (Hotel Restoran Cafe) buluşması olduğunu ifade eden Bıdı, “Bugün 30’uncu Hotel Equipment ve 26’ıncı Food Product fuarlarımızı 40 bin metrekarelik kapalı alanımızda eş zamanlı olarak açılışını gerçekleştiriyoruz. Eş zamanlı olarak önemli bir başarı yakalayan fuarlarımız, hotel restoran ve kafe sektörünün Türkiye’deki en büyük buluşmasıdır” dedi.

432 FİRMA 3.500’ÜN ÜZERİNDE MARKA

Fuarın katılımcı ve ziyaretçileri hakkında bilgi veren Ali Bıdı, A’dan Z’ye sektörün tüm paydaşlarının bir arada olacağını ifade etti. Katılımcı rakamları ile ilgili açıklama yapan Bıdı,“Konaklama, ağırlama, gıda ve içecek sektöründen katılım gerçekleştiren toplam 432 firma, 3 bin 500’ün üzerinde markasıyla 4 gün boyunca ürünlerini sergileyecektir” diye konuştu.

YURT İÇİNDE 7 BÖLGEDEN VE YURT DIŞINDA 36 ÜLKEDEN 50 BİN PROFESYONEL ZİYARETÇİ

Özellikle yurt dışı pazarında çalışmaların yeni ihracat hedeflerine yönelik planlandığını söyleyen Ali Bıdı,”Sektörün tüm profesyonellerinin akın ettiği fuarlarımıza bu yıl; yurt içinde 7 bölgeden, yurt dışında 36 ülkeden 50 binin üzerinde ziyaretçiyi ağırlamayı hedefliyoruz. Bu yıl T.C. Ticaret Bakanlığı, ATSO - Antalya Ticaret ve Sanayi Odası, BAİB – Batı Akdeniz İhracatçı Birlikleri, BAKA – Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı, hedef ülkelerin ticaret odaları ve ticaret müşavirlikleri ve ANFAŞ’ın yurt dışı acenteleri aracılığıyla Almanya, Arnavutluk, Azerbaycan, Bahreyn, Belarus, Belçika, Birleşik Arap Emirlikleri, Bosna Hersek, Cezayir, Çin, Fas, Filistin, Gürcistan, Hırvatistan, Hollanda, Hong Kong, Irak, İran, Karadağ, Katar, Kazakistan, Kosova, Libya, Lübnan, Lüksemburg, Makedonya, Mısır, Özbekistan, Rusya, Sırbistan, Sudan, Suriye, Tayvan, Ukrayna, Umman ve Ürdün olmak üzere 36 ülkeden binin üzerinde profesyonel ziyaretçi ve alım heyetlerini katılımcılarımızla bir araya getiriyoruz” şeklinde konuştu.

ANFAŞ FUARLARI TÜRKİYE’NİN FUARLARIDIR

Fuarlarda turizmciler başta olmak üzere sektörün 2019 öncesi tüm ihtiyaçlarını karşılayabileceklerini söyleyen Ali Bıdı, yurt dışından getirilecek alım heyetleri ve katılımcılar arasında ticaret köprüsü kurulacağını ifade etti. Bıdı sözlerini şöyle devam ettirdi: “36 ülkeden getireceğimiz alım heyetleriyle katılımcılarımız arasında en az 45 milyon dolarlık ticaret hacminin oluşmasını bekliyoruz. Bizler ANFAŞ olarak Türkiye fuarcılığını geliştirmeye, sektörün ihtiyaçlarını karşılamaya, kentimizin ekonomisini canlandırmaya bugün olduğu gibi devam edeceğiz. Her zaman söylediğimiz gibi ANFAŞ fuarları bizlerin değil, tüm Türkiye’nin fuarlarıdır. ANFAŞ fuarları kazandıkça Antalya; Antalya kazandıkça ülkemiz kazanmaya devam edecektir.”

TÜRKİYE’NİN EN YÜKSEK KATILIMLI AŞÇI BULUŞMASI

26.ANFAŞ Food Product kapsamında, TAFED - Türkiye Aşçılar Federasyonu, AGEB - Antalya Gastronomi Eğitimcileri Birliği Derneği ve ANFAŞ işbirliğiyle, turistik tesislerde yerli mallı kullanımını teşvik etmek amacıyla başlatılan “869 Yerliyse Yeriz” kampanyası Food Show’da sanata dönüşecek. Endüstriyel mutfak ekipmanlarından gıda ürünlerine kadar tamamen yerli malı ürünler kullanılarak yarışma, şov, workshop ve gösteriler gerçekleştirilecek. Türkiye’nin en yüksek katılımlı aşçılık buluşması olması hedeflenen organizasyonda 3.500’ün üzerinde şef fuarda yerini alacak.

4.HOTEL DESİGN SHOW’DA DÜNYA ÜLKELERİ TEMASI

30.ANFAŞ Hotel Equipment kapsamında, TMMOB İçmimarlar Odası, Projem Dergi ve ANFAŞ işbirliğiyle bu yıl 4’üncü kez kapılarını açmaya hazırlanan Hotel Design Show, “Dünya Ülkeleri” temasıyla fuar boyunca ziyaretçilerini ağırlayacak. 6 farklı otel odası dizaynında Brezilya, Dubai, Fas, İsveç, Meksika ve Rusya konseptli 6 farklı tasarım sergilenecek. Hotel Design Show’un yanı sıra özel ihtisas alanları ve Housekeeping Olimpiyatları, konferans ve seminerler Hotel Equipment’ta katılımcı ve ziyaretçileri bir araya getirecek.

TURİZMCİLER SEKTÖRÜN ROTASINI ÇİZİYOR

Fuar kapsamında sektörün gelişimini ele alan çok sayıda panel konferans ve seminerler düzenleniyor. POYD – Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği tarafından fuar boyunca, Gıda Güvenliği Yönetim Sistemleri Standardındaki Değişiklikler, İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi, 'Yalın'la İsraf Out Verimlilik In' panelleri düzenlenecek. TÜSMOD – Satınalma ve Tedarik Yönetimi Meslek Odası / Derneği tarafından Satınalma Tedarik Yönetimi eğitimi, OSMED - Otel Satınalma Müdürleri Eğitim Derneği tarafından Tedarik Zinciri Yönetimi, Kalite ve Marka uygulamaları toplantıları gerçekleştirilecek.Emoji İle Değerlendir

0 Mutfak Haber Emoji İnanılmaz

İnanılmaz

0 Mutfak Haber Emoji Muhteşem

Muhteşem

0 Mutfak Haber Emoji Beğendim

Beğendim

0 Mutfak Haber Emoji Beğenmedim

Beğenmedim

0 Mutfak Haber Emoji Üzüldüm

Üzüldüm


Yorumlar