Aqua Fantasy Hotel den zehirlenme iddiasına ilişkin açıklama

Aqua Fantasy Hotel\'den zehirlenme iddiasına ilişkin açıklama
07 Ağustos 00:11 2018

100'ü aşkın personelin yemekten zehirlendiği yönünde haberlere konu olan 5 yıldızlı Aqua Fantasy Aquapark Hotels & SPA'nın Genel Müdürü Haluk Alay, iddialar hakkında bir açıklama yaptı.

Kuşadası'nda bulunan Aqua Fantasy Hotel'de 100'ü aşkın personelin yemekten zehirlendiği yönündeki habere ilişkin otelin Genel Müdürü Haluk Alay'dan açıklama geldi.


TurizmGüncel'e bir açıklama yapan Aqua Fantasy Aquapark Hotels & SPA Genel Müdürü ve Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Yönetim Kurulu Üyesi Haluk Alay, söz konusu haberin gerçeği yansıtmadığını söyledi. 

'OTEL KAYNAKLI DEĞİL, HABERLER ASILSIZ'

Otel personelinin oteldeki yemeklerden zehirlenerek tedavi altına alındığı yönündeki haberlerin tamamının asılsız olduğunu belirten Alay, şunları söyledi:
 
"İşletmemizde çalışan yaklaşık 900 çalışanımızdan birinin otel dışında yediği bir yiyecekten bulaşan paraziti, lojmanda birlikte kaldığı oda arkadaşlarına bulaştırması sonucu önlem olarak tüm yakın arkadaşları hastanede doktor kontrolünden geçirilmiş ve yapılan tahliller sonucu sorunun kaynağının içme kullanma suyu veya gıda kaynaklı olmadığı kanıtlanmıştır. Bu durumda olan çalışan sayımız toplam 25 kişidir. Tedavileri hızlı bir şekilde yapılmış olup şu an otel lojmanında 2 gün raporlu olarak istirahat etmektedirler.
 
Gıda mühendisliği departmanımız denetiminde parazitin otel misafirlerine ve diğer çalışanlarımıza  bulaşmaması için, HACCP ISO 22000  standart uygulamasına ek olarak POSI –Prevention of spread of infection- Enfeksiyonun yayılmasını önleme prosedürü- gereği misafirlerin ve çalışanlarımızın kullandığı tüm mekanlar alkol ve klor bazlı dezenfektanlarla dezenfekte edilmiştir." 
 


Emoji İle Değerlendir

1 Mutfak Haber Emoji İnanılmaz

İnanılmaz

0 Mutfak Haber Emoji Muhteşem

Muhteşem

0 Mutfak Haber Emoji Beğendim

Beğendim

0 Mutfak Haber Emoji Beğenmedim

Beğenmedim

0 Mutfak Haber Emoji Üzüldüm

Üzüldüm


Yorumlar