Babaların hem damak tadına, hem de mangal keyfine eşlik edecek hediyeler Metro Türkiye’de! 

Babaların hem damak tadına, hem de mangal keyfine eşlik edecek hediyeler Metro Türkiye’de! 
20 Haziran 10:16 2021

Babaların hem damak tadına, hem de mangal keyfine eşlik edecek hediyeler Metro Türkiye’de! 

 

Metro Türkiye’nin raflarında yer alan mangal keyfine keyif katacak setlerden katlanabilir rengarenk sandalyelere kadar birçok hediye seçeneği ile Babalar Günü’nde babanızı sevindirebilirsiniz. Ayrıca dilerseniz Gastronometro şeflerinin tarifi ile hazırlayacağınız nefis bir barbekü ziyafeti ile babalarınızla birlikte açık havada unutamayacağınız bir gün geçirebilirsiniz. 

 

20 Haziran Pazar günü kutlanacak Babalar Günü’ne sayılı günler kalmışken “babamla o gün ne yapabilirim?” sorusuna cevap arıyorsanız, babanız için barbekü yaparken kullanabileceği hediyeler alarak ve hatta keyifli bir barbekü ziyafeti için nefis bir tarif hazırlayarak onu mutlu edebilirsiniz. 

Metro Türkiye’nin raflarında babalarınızın açık hava sofralarını kalitesiyle renklendirecek yuvarlak mangallardan açık mangallara, katlanır rengarenk sandalyelere kadar barbekü malzemelerini bulabilirsiniz. Ayrıca tazeliği ve çeşitliliği ile bu sofraları lezzetlendirecek dana burger, dana pirzola, piliç pirzola, BBQ sosis ve köfte çeşitleri gibi gıdalar ile bu sofralara unutulmaz lezzetler katabilirsiniz. 

Bununla birlikte Metro Türkiye bünyesinde bulunan Türkiye’nin ilk gastronomi keşif platformu Gastronometro şeflerinin tarifi ile bugünü daha keyifli hale getirebilirsiniz. Tarifte kullanılan Metro Chef Irk Burger ülkemizde yetiştirilmiş simental, angus, şarole erkek dana hayvanlarının etlerinden çiftliklerden ve yetiştiricilerden tedarik edilerek üretiliyor. Her bir ırk için Gastronometro şefleri tarafından özel olarak tasarlanan reçetelere göre, içeriğinde sadece tuz ve karabiber içeren bu nitelikli burger serisi %100 yerli ve tamamen katkısız. 

İşte babanız için hazırlayabileceğiniz lezzet dolu Metro Chef ırk burger ve coleslaw salatası tarifi

Malzemeler (Irk Burger İçin): 4 adet Metro Chef hamburger köftesi, 200 g Kapıdağ Mor Soğan, 100 g Metro Chef konserve dilim mantar, 50 g Marul, 1 adet Pembe domates, 4 adet Metro Chef kornişon turşu, 4 dilim Cheddar peyniri, 50 g Aro zeytinyağı, 3 g Tuz, 2 g Karabiber, 25 g Metro Chef barbekü sos, 25 g Aro acılı mayonez, 10 g Dijon hardal, 4 adet Hamburger Ekmeği. 

 Malzemeler (Coleslaw Salatası İçin): 75 g Rende havuç, 200 g Beyaz lahana, 4 g Sirke, 25 g Metro Chef kuru üzüm, 100 g Mayonez.

 Hazırlanış (30 dk.)

 • Soğanlar ince julyen (kibrit gibi) doğranır ve zeytinyağında kavurulur. 
 • Mantarlar süzdürülüp soğanların içerisine ilave edilir. 
 • Marul yıkanır ve yaprak şeklinde ayıklanır, domatesin kabuğu soyulur ve dört dilim olacak şekilde kesilir. 
 • Kornişon turşular ince dilimler halinde kesilir. 
 • Bir karıştırma kabın içerisinde hardal, acılı mayonez ve barbekü sos karıştırılır. 
 • Hamburger köfteleri ızgarada pişirilir. 
 • Ekmeklerin iç kısımları kızartılır ve hazırlanan hardallı sos sürülür. 
 • Sırası ile içine yeşillik, domates, turşu ve mantarlı karamelize soğan konulur. 
 • Hamburger köfteleri ızgarada pişirilir. 
 • Pişmesine yakın üzerine cheddar peyniri konur ve eritilir, ekmeğin içerisine konulur. 
 • Coleslaw için beyaz lahanalar ince julyen (kibrit gibi) şeklinde kesilir ve bir kabın içerisine alınır. 
 • Rende havuç, sirke, mayonez ve kuru üzüm konulup karıştırılır. 
 • Servis edilecek burgerin yanında patates kızartması ile coleslaw salatası yan ürün olarak servis edilir.

Metro Türkiye Hakkında

Dünyanın en önemli uluslararası perakende şirketlerinden Metro, Türkiye’de faaliyet göstermeye başladığı 1990 yılından günümüze, Türk mutfağının daimiyetini sağlama ve gelecek nesillere miras bırakma amacını üstlenmektedir. Metro Türkiye, HoReCa (otel, restoran, kafe) sektörü için bir mutfağı oluşturan tüm hizmetleri sağlarken yaklaşık 4.500 çalışanıyla 21 şehirde, 37 mağazasıyla profesyonellerin kendileri ve iş yerleri için ihtiyaç duydukları 40 bin çeşit ürünü, fiyat-kalite-performans ilişkisini gözeterek sunmaktadır. Türk mutfağına dair çalışmalarını ekonomik, çevresel ve sosyal etkileri dikkate alarak hayata geçiren ve bu nedenle Sürdürülebilir İş Ödülleri’nin de sahibi olan Metro Türkiye, et ve balık izlenebilirliğinden sürdürülebilir balıkçılığa, gıda atığı projelerinden Coğrafi İşaretli Ürünler projesine kadar tüm çalışmalarıyla yerel değerlerin kayıt altına alınıp gelecek nesillere miras bırakılmasına katkı sunmayı hedeflemektedir. Metro Chef, Metro Professional, Metro Premium, Aro, Rioba ve Sigma isimli kendi markalarını bünyesinde bulunduran şirket, tüm mağazalarında “Tarladan Çatala” gıda güvenliği yönetim sisteminin kurulmasını esas alan bir standart olan ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi standartlarını da yüzde 100 uygulamaktadır.Emoji İle Değerlendir

0 Mutfak Haber Emoji İnanılmaz

İnanılmaz

0 Mutfak Haber Emoji Muhteşem

Muhteşem

0 Mutfak Haber Emoji Beğendim

Beğendim

0 Mutfak Haber Emoji Beğenmedim

Beğenmedim

0 Mutfak Haber Emoji Üzüldüm

Üzüldüm


Yorumlar