BEDAVA PEYNİR SADECE FARE KAPANINDA VAR !!!

BEDAVA PEYNİR SADECE FARE KAPANINDA VAR
23 Temmuz 15:00 2018

 

BEDAVA PEYNİR SADECE FARE KAPANINDA VAR

 

Hayatta hedefleriniz olduğu sürece birşeysiniz,yoksa hiçbir şeysiniz…

Mücadele etmeden biryerlere gelemezsiniz!...

 

Martin Luther King diyor ki: “Sizden sokakları süpürmeniz isteniyorsa, Beethoven‘ın beste yaptığı gibi, Michelangelo‘nun resim yaptığı gibi, Shakespeare‘in şiir yazdığı gibi süpürün. Öyle bir süpürün ki, yürüyen ve konuşan herkes ve her şey dursun. Burada dünyanın en iyi çöpçüsü yaşıyormuş desin.

EĞER SİZDEN YEMEK YAPMANIZ İSTENİYORSA YAPIN AMA EN İYİSİNİ ; DÜNYANIN EN İYİ AŞÇISI YEMEK YAPMIŞ DESİNLER,YEMEĞİ YEDİKLERİ YERDE KALPLERİNİ BIRAKSINLAR, O TADI UNUTAMASINLAR VE GERİ GELSİNLER…

İş hayatınızdaki sorunlar asla sizi yıldırmasın hep hedefleriniz için mücadele edin. 10.000'in üzerinde restoranlar zinciri bulunan Kentucky Fried Chicken'ın in başarı hikayesi gerçekten ilgimi çeken bir hikaye olmuştur,koyulan hedeflere ulaşmak bazen  ne kadar zor olsada; mücadele etmekten yılmamakta o kadar güzeldir…

 

Adamın biri yıllar yılı çalışmış ve emekli olmuştur. Emekli ikramiyesini birikimleriyle birleştirir ve eşiyle beraber; yol üzerinde, mütevazı bir lokanta açar. Kendine özgü bir yemek tarifi vardır ve bu mönüsü ile kısa zamanda, ortalama bir müşteri kitlesi edinmeyi başarır.

Ancak kısa bir süre sonra hükümet, adamın lokantasının bulunduğu yola alternatif olarak yeni bir otoyol projesini devreye sokar. Ve bilmem kaç şeritli devlet otobanı açıldığında eski ve bakımsız olan yol neredeyse kullanılmaz hala gelmiştir. Adam, lokantayı kapatmak zorunda kalır. Emekli ikramiyesi ve tüm birikimi aşağı-yukarı sıfırı tüketmiştir artık.

Eşiyle birlikte, kendilerine özgü tariflerini alıp işyerlerinde satacak ve bunun üzerinden kendilerine komisyon verecek bir lokanta aramaya başlarlar. Bir taraftan ülkenin lokantalarını gezer, diğer taraftan da gittikleri yerlerin listesini tutarlar.

Bir, üç, beş derken teklif götürdükleri işyerlerinin sayısı yüzleri, iki yüzleri bulmuştur. Cevaplar hep olumsuzdur. Baya bir zaman geçer, düşürmezler gardlarını. En nihayetinde bininci lokanta da ziyaret edilir ve maalesef ki teklifleri karşılık bulmaz. Öyle mücadelecidirler ki yılmak nedir bilmezler. Bin bir, bin iki, ziyaretler devam eder.

Ve tam bin on dokuzuncu restoranın sahibi, özel tariflerini denemeyi kabul eder. Tarif denenir, hoşlarına gider ve ilk komisyon/telif ücretini ödeyerek satış başlar.

İşte o özel tarif, kısa zaman içerisinde bir dünya markası olacak olan ve yıllık ciroları milyon dolarlarla ifade edilen, dev ve global fast food zinciri “Kentucky Fried Chicken” klasik mönüsünden başkası değildir. O yaşlı adam da, markanın o çok bilinen, amblemindeki sakallı, zayıf, yaşlı kişidir.

SİZDEN NE İSTENİYORSA EN İYİSİNİ YAPIN,MÜCADELE EDİN,NEREYE GİTTİĞİNİZİ BİLİN …

NEREYE GİDECEĞİNİZİ BİLMİYORSANIZ HANGİ YOLDAN GİTTİĞİNİZİN ÖNEMİ YOKTUR…

 

ORÇUN İDİZ

MUTFAKHABER.NET

 FOOD EDİTÖREmoji İle Değerlendir

0 Mutfak Haber Emoji İnanılmaz

İnanılmaz

5 Mutfak Haber Emoji Muhteşem

Muhteşem

1 Mutfak Haber Emoji Beğendim

Beğendim

0 Mutfak Haber Emoji Beğenmedim

Beğenmedim

0 Mutfak Haber Emoji Üzüldüm

Üzüldüm


Yorumlar