Bursa da Gıda ve Sağlıklı Beslenme Fuarı düzenlenecek

Bursa\'da \
17 Mart 20:10 2018

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Bursa Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, Aşçılar Derneği, Yemek Sanayicileri Derneği, İstanbul Gastronomi Turizm Derneği'nin desteğiyle düzenlenen Gıda ve Sağlıklı Beslenme Fuarı (FOODEX), 5-8 Nisan'da gerçekleştirilecek.

Network Fuarcılıktan yapılan açıklamaya göre, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezindeki (AKKM) fuar, aşçılar, market yöneticileri, otel yöneticileri, catering firmaları, lokanta ve restoranlar, unlu mamuller ve pastacılar, fırıncılar, kahveciler ile bakkalları buluşturacak.

Açıklamada değerlendirmelerine yer verilen Network Fuarcılık Genel Müdürü Hasan Eker, Bursa'ya yeni bir fuar daha kazandıracak olmanın heyecanı içinde olduklarını belirtti.

Gıda ve sağlıklı beslenmenin toplumu ve geleceği yakından ilgilendiren konuların başında geldiğini ifade eden Eker, şunları kaydetti:

"Buradan hareketle Network Fuarcılık ve Merinos AKKM iş birliği ve Bursa Kent Konseyi katkılarıyla bu önemli konuyu ele almaya ve önemli bir etkinlik yapmaya karar verdik. Gıda sektörünün birçok önemli kuruluşu fuarımıza destek veriyor. Bunun yanı sıra Bursalı ünlü şef Ömür Akkor başta olmak üzere sektörün tanınan önemli isimleri bizlerle birlikte olacak. Sektör paydaşlarıyla hazırlık toplantıları gerçekleştirdik. Bursa, artık metropol bir şehir. Dolayısıyla Bursa'da bu tarz fuarları düzenlemek gerekiyor. Bizler de bu sorumluluk bilinciyle Merinos AKKM ile iş birliğine giderek, 2018'de Bursa'ya ve ülke ekonomisine katkı vereceğine inandığımız fuarları belirledik. Topluma, sektöre, öğrencilere, akademisyenlere, kamuya mesajların verileceği, kararların alınacağı, bilimsel bilgi paylaşımının olacağı fuar ve bilimsel toplantıların birlikte planlandığı Gıda ve Sağlıklı Yaşam Fuarı'nı Bursa'ya kazandırmaktan onur ve mutluluk duyuyoruz."  A.AEmoji İle Değerlendir

0 Mutfak Haber Emoji İnanılmaz

İnanılmaz

0 Mutfak Haber Emoji Muhteşem

Muhteşem

0 Mutfak Haber Emoji Beğendim

Beğendim

0 Mutfak Haber Emoji Beğenmedim

Beğenmedim

0 Mutfak Haber Emoji Üzüldüm

Üzüldüm


Yorumlar