Çalışacak dönerci bulamayınca "Döner akademi" kurdu! Burada yetişen aşçı ve garsonlara asgari ücretin üç katı maaş verecek!

Çalışacak dönerci bulamayınca
20 Eylül 18:01 2023

Adana'da iki, Fas ve Irak'ta ise birer şubesi bulunan dönerci Mehmet İkram Taş, yeni bir şube açmak istedi. Ancak çalıştıracak işçi bulamadı. İkram Taş bunun üzerine 'Döner akademi' kurarak dünyada bir ilke imza attı.

Adana'da dönerci şubesi ile faaliyet göstererek şubeleşmeye giden Mehmet İkram Taş, çalıştıracak eleman bulamadı. Mehmet İkram Taş bunun üzerine sürpriz bir hamle imza atarak 'akademi’ kurmaya karar verdi. Kısa süre içerisinde faaliyete geçecek olan akademide yetişen ustalar, asgari ücretin 2-3 katı maaşla çalışmaya başlayacak.

Adana'da iki, Fas’ta ve Irak’ta ise birer şubesi bulunan ‘Piton Döner’in sahibi Mehmet İkram Taş, gelen talepleri değerlendirmek için daha fazla şube açmak istedi.

Ancak şubelerde çalıştıracak eleman bulamayınca bu şubeleri açamadı. Daha sonra eleman sorunu için çözüm arayan Taş, merkez Seyhan ilçesinde bulunan Sanayi Sitesi içerisinde ‘Piton Döner Akademi’ adı altında 5. şubesini açmaya karar verdi.

 

Burada hem döner ustası yetiştirilecek hem de şube, bölgeye hizmet verecek. Söz konusu şubede yetişen ustalar ise ‘Piton Döner’in yeni açılacak yurt içi ve yurt dışı şubelerinde asgari ücretin 2-3 katı ücretle işe başlayacak.

"DÜNYADA İLK OLDU"

İlk kez bir dönercinin akademi açtığını belirten Mehmet İkram Taş, “Sürekli yurt içi ve yurt dışında şube talebi geliyordu. Ancak eleman bulamadığımız için şube açmayı hep erteliyorduk. Sonunda aklımıza bir şube açalım, orada da eleman yetiştirelim fikri geldi. Sanayi Sitesi’nde bir yer tuttuk ve tadilatına başladık. İnşallah 1 ay içerisinde burası faaliyete girecek. Hem şubemiz olacak hem de döner ustaları burada yetişecek” dedi.

 

İkram Taş, açıklamalarını şu şekilde noktaladı:

"İlk duyuruyu yaptığımız günden bu yana çok fazla kayıt aldık. Sonuçta bu akademiyi bitirenlerin işi hazır olacak. Yurt içi ve yurt dışında çalışma şansları olacak. Yurt dışında çalışanlara dolar üzerinden maaş ödenecek. Dönerciliğin akademisi dünyada ilk oldu."

  Etiketler


Emoji İle Değerlendir

0 Mutfak Haber Emoji İnanılmaz

İnanılmaz

0 Mutfak Haber Emoji Muhteşem

Muhteşem

0 Mutfak Haber Emoji Beğendim

Beğendim

0 Mutfak Haber Emoji Beğenmedim

Beğenmedim

0 Mutfak Haber Emoji Üzüldüm

Üzüldüm


Yorumlar