Corona sonrası dünyada restoran deneyimi: Pelüş pandalar ve cansız mankenler eşliğinde yemek

Corona’ sonrası dünyada restoran deneyimi: Pelüş pandalar ve cansız mankenler eşliğinde yemek
18 Mayıs 19:39 2020

Birçok ülkede ‘corona‘ tedbirlerinin kademeli olarak gevşetilmesi sürecinde restoranlar da yeniden açılıyor. Restoranlar ‘yeni normal’in bir parçası olan sosyal mesafe kuralına uymak için ilginç yöntemler kullanıyor.

 

ABD’nin Virginia eyaletindeki üç Michelin yıldızlı restoran The Inn at Little Washington 29 Mayıs’ta yeniden açılacak. Kapasitesinin yarısı kadar müşteri kabul edecek olan restoran boş masalara cansız mankenler yerleştirdi.

 

 

Şef memnun: Yemeklerden şikayet edemezler

1940’ların modasına uygun şekilde giydirilen mankelerin kıyafet seçimi için yerel bir tiyatrodan yardım alan restoran bu yöntemle sosyal mesafeyi koruyacak.

Restoranın şefi çok eğlenceli bulduğunu söylediği manken müşterilerden ‘yemeklerden şikayet edemeyecekleri için‘ çok memnun.

Almanya’nın Mecklenburg-Vorpommern eyaletinde Rothe isimli kafede müşterilere sosyal mesafeyi korumları için havuz makarnası yapıştırılmış şapkalar veriyor.

 

Tayland’da Maison Saigon isimli restoran da sosyal mesafe kuralına uygun olarak her müşterinin karşısındaki sandayeyi boş bıraktı. Ancak bu durumun müşterilerinin yalnız hissetmesine neden olabileceğini düşünen mekanın sahibi boş sandalyelere pelüş pandalar yerleştirdi. Bu yöntemle müşterilere boş bırakması gereken sandalyeler de hatırlatılmış oluyor.

 

Restaurantlara yeni sosyal mesafe masaları!

ABD Maryland’daki Fish Tales Restoran, müşterilerin merkezinde oturduğu yuvarlak sosyal mesafe masalarıyla hizmet vermeye başladı. Bu masalara oturup yemeklerini yiyen iki kişinin arasında en az 180 santimetre mesafe oluyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

Tüm dünyada restoranlar ve kafeler, sosyal mesafe kuralı ve sınırlı kapasiteyle yeniden faaliyete geçmeye başladı. Özellikle sosyal mesafeyi ayarlamak, en büyük sıkıntı gibi görülüyordu. Ancak bununla ilgili yaratıcı çözümler üretiliyor.

Yahoo News’ta yer alan habere göre, ABD Maryland'da bulunan Fish Tales Restoran, ‘özel sosyal mesafe masaları'yla kapılarını açtı. Müşteriler, yuvarlak masaların ortasına giriyor.Emoji İle Değerlendir

0 Mutfak Haber Emoji İnanılmaz

İnanılmaz

0 Mutfak Haber Emoji Muhteşem

Muhteşem

0 Mutfak Haber Emoji Beğendim

Beğendim

0 Mutfak Haber Emoji Beğenmedim

Beğenmedim

0 Mutfak Haber Emoji Üzüldüm

Üzüldüm


Yorumlar