Dev otel zincirinden sektöre öncü olacak adım

Dev otel zincirinden sektöre öncü olacak adım
24 Mayıs 00:44 2018

Bu adım, Hilton'un çevresel ayak izini 2030’a kadar yarıya indirmek ve sosyal etki yatırımlarını artırmak gibi küresel hedeflerinin parçasını oluşturuyor. 2018 yılı sonunda 650 tesisinden plastik pipetleri kaldıracak. Bu karar sonucunda Hilton, çevresel etkilerini yarıya indirecek ve sosyal etki yaratacak yatırımlarını 2030'a kadar ikiye katlayacak hedeflerini de ortaya koyuyor.

Hilton, Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’da hayata geçecek bu taahhütle, her yıl beş milyondan fazla plastik pipeti ve 20 milyon plastik su şişesini tesislerinden kaldıracak. Her yıl kullanımdan kaldırılacak pipetlerin toplamı 776 km uzunluğundaki Seine Nehri'ni aşacak.

Her yıl yaklaşık sekiz milyon ton plastik atık okyanusa giriyor ve araştırma projeleri okyanuslardaki plastiğin on yıl içinde üç kat artış göstereceğine dikkat çekiyor. Plastik kirliliği sadece suları ve deniz yaşamını değil, aynı zamanda besin zincirini ve genel halk sağlığını da etkiliyor.

Çevresel etkimizi azaltmak için sürekli yeni yollar arıyoruz

Konuyla ilgili bir açıklama yapan EMEA Hilton Başkan Yardımcısı ve Genel Başkanı Simon Vincent, “Lider küresel konaklama markası olarak, doğal kaynaklarımızın bilinciyle hareket etmek ve faaliyet gösterdiğimiz toplulukları desteklemek gibi büyük bir sorumluluğumuz var.

Kurumsal sorumluluk stratejimizde yer alan, 'Bilinçli Seyahat' anlayışıyla çevresel etkimizi azaltmak için sürekli yeni yollar arıyoruz. Yönetilen portföyün tamamında plastik pipetler üzerindeki yasağı genişletmek son derece önemli ve önümüzdeki yıllarda da genişleterek uygulayacağımız bir karar” dedi.

Hilton, 2018 sonuna kadar plastik pipetleri kaldıracak ve talep üzerine kağıt ya da biyolojik olarak parçalanabilen bir alternatif sunacak. Hilton, sosyal ve çevresel açıdan sorumlu toplantılar sunmak için küresel Bilinçli Toplantı programının bir parçası olarak EMEA bölgesindeki otellerde toplantı ve etkinliklerden plastik su şişelerini de çıkaracak.

 

Pipet yasağı, küresel hedeflerin bir parçası

Pipet yasağı, Hilton'un çevresel ayak izini 2030'a kadar yarı yarıya azaltmak ve dünya üzerindeki sosyal etki yatırımını ikiye katlamak için tasarlanan yeni küresel hedeflerin bir parçası. Bu taahhütle Hilton, karbon emisyonlarını azaltmak için bilime dayalı hedefler belirleyen ve sabun atıklarını katı atık sahasına karıştırmamayı taahhüt eden ilk büyük otel şirketi olacak.

Şirket ayrıca dünya çapında kadınlara ve gençlere yardım eden programlara yatırımı iki katına çıkaracak. Bu hedefler, Birleşmiş Milletlerin 2030 Sürdürülebilir Kalkınma Gündemini daha da ileriye götürmek için Hilton’ın Bilinçli Seyahat  kurumsal sorumluluk stratejisinin bir parçası.

Hilton bu konuda liderlik rolü üstleniyor 

Dünya Seyahat ve Turizm Konseyi Başkanı ve Hilton Başkanı ve CEO'su Christopher J. Nassetta da konuyla ilgili olarak, “Yaklaşık 100 yıldır Hilton otellerimizin çevresindeki toplumlar üzerinde olumlu bir etki yaratma misyonu ile hareket etmiştir.

Seyahatin bu 'Altın Çağı'nda, gezginlerin çalıştığı, rahatladığı, öğrendiği ve keşfettiği durakların, gelecek nesiller için canlı ve sağlam olmasını sağlamak adına liderlik rolü üstleniyoruz” şeklinde konuştu.

Hilton’un yeni 2030 hedefleri aşağıdaki sosyal ve çevresel hedefleri içeriyor:

Gezegeni Korumaya Yardımcı Olmak İçin Çevresel Etkiyi Yarıya İndirmek

* Paris İklim Anlaşması doğrultusunda ve Bilim Tabanlı Hedefler Girişimi (SBTi) tarafından onaylanan karbon emisyon yoğunluğunu% 61 oranında azaltmak

* Su tüketimini ve üretilen atıkları % 50 azaltmak

* Sürdürülebilir bir şekilde et, kümes hayvanları, ürün, deniz ürünleri ve pamuk edinmek

* Mevcut sabun geri dönüşüm programını tüm otellere genişletmek ve katı atık sahalarına sıfır sabun göndermek

İki Kat Sosyal Yatırım ve Toplumlara Olumlu Değişim Getirmek

* Yerel, küçük ve azınlık hissedarlara harcanan tutarı ikiye katlamak

* Yerel kuruluşlar ve okullarla ortaklıklar da dahil olmak üzere, kadınlar ve gençler için fırsat programlarına iki kat yatırım yapmak

* Ekip Üyesi girişimleri ile 10 milyon gönüllü saat katkısı

* Doğal afet yardım girişimi için iki kat parasal destek

* Hilton’un değer zincirinde zorla çalıştırma ve insan ticaretini ortadan kaldırmak için İnsan Hakları yetilerini geliştirmekEmoji İle Değerlendir

0 Mutfak Haber Emoji İnanılmaz

İnanılmaz

0 Mutfak Haber Emoji Muhteşem

Muhteşem

0 Mutfak Haber Emoji Beğendim

Beğendim

0 Mutfak Haber Emoji Beğenmedim

Beğenmedim

0 Mutfak Haber Emoji Üzüldüm

Üzüldüm


Yorumlar