Down Şefler Gurme Festivali\'nde

Down Şefler Gurme Festivali\'nde
15 Mayıs 20:58 2017

DOWN ŞEFLER'DEN WORKSHOP

Başkent Aşçılar ve Turizm Birliği Derneği (BASATDER) ve Türkiye Aşçılar Federasyonu (TAFED) işbirliği ile gerçekleştirilen Gurme Festivali renkli görüntülere sahne oldu. Down Şefler ise yöresel ve dünya mutfaklarından tatların tek çatı altında buluştuğu ve eşsiz lezzet şöleni olan Gurme Festivali'ne ayrı bir renk kattı. TAFED Başkanı Zeki Açıköz ve Gizem Özdilli ile beş metrelik erişte hazırlayan Down Şefler'in heyecanı izleyen herkesi mutlu etti.

 

İstanbul Down Sendromu Derneği önderliğinde, Türkiye Aşçılar Federasyonu (TAFED), Tomurcuk Vakfı ve Kare Anaokulu iş birliği ile hayata geçirilen Down Şefler Mesleki Eğitim ve İstihdam Projesi kapsamında down sendromlu gençler 23 hafta boyunca uzman kişiler tarafından, iş sağlığı, hijyen, menü hazırlama gibi birçok alanda akademik eğitimi alarak iş hayatına başlayacaklar.

TAFED BAŞKANI ZEKİ AÇIKGÖZ, "BU BİR BAŞLANGIÇ"

Down Şefler Mesleki Eğitim ve İstihdam Projesi'ni değerlendiren TAFED Başkanı Açıkgöz, "Bu projeyi yaklaşık iki sene önce planlamaya başladık. Projenin ilk adımı İstanbul, Ankara, İzmir olarak planlandı. Bizler bugüne kadar birçok proje yaptık. Down sendromlu bireylerle ilgili birçok yarışma da yaptık ama hiç bu kadar ciddi, eğitim ve sonrasında da sektörün içinde olabilecek bir proje gerçekleştirmedik. Bu bir başlangıç ve projemiz çok daha iyi olacak" dedi.Emoji İle Değerlendir

0 Mutfak Haber Emoji İnanılmaz

İnanılmaz

0 Mutfak Haber Emoji Muhteşem

Muhteşem

0 Mutfak Haber Emoji Beğendim

Beğendim

0 Mutfak Haber Emoji Beğenmedim

Beğenmedim

0 Mutfak Haber Emoji Üzüldüm

Üzüldüm


Yorumlar