d.ream Restoranlarına Yıldız Yağdı

d.ream restoranlarına yıldız yağdı
17 Kasım 11:10 2023

d.ream restoranlarına yıldız yağdı

Doğuş Yeme-İçme, Turizm ve Perakende çatısı altındaki d.ream restoranları, dünyanın en prestijli restoran derecelendirme sistemi olan Michelin Guide’da yerini korumakla kalmadı, grup bünyesindeki ödüllü restoranlarına yenilerini ekledi! Maçakızı ekibi ve şef Aret Sahakyan, üstün başarıyla ödüllendirilerek 1 Michelin Yıldızı almaya hak kazandı.

Michelin, Michelin Rehberi İstanbul, İzmir, Bodrum’un yeni restoran seçkisini duyurdu. Michelin müfettişleri, 15’i İzmir’de ve 19’u Bodrum’da olmak üzere toplamda 111 restoranı rehberin yeni seçkisine dahil etti. Doğuş Yeme-İçme, Turizm ve Perakende çatısı altındaki d.ream restoranları, rehberde üstün başarılarıyla öne çıktı.

Türkiye’nin gözde lezzet noktalarından biri olan Bodrum’daki Maçakızı Restaurant, şef Aret Sahakyan önderliğinde yaratıcılığına ve kaliteye verdiği önemi bir kez daha kanıtladı ve 1 Michelin yıldızını hak ederek, dünya çapındaki yıldızlı restoranlar arasına adını yazdırdı.  

Maçakızı Restaurant, Michelin Guide’dan aldığı bu ödülle Türk mutfağının uluslararası arenadaki yükselen yıldızlarından biri olmanın gurunu yaşarken d.ream restoranlarından 29, Borsa Restaurant, Roka, Sait Bodrum, Vogue Restaurant, Zuma İstanbul ve Zuma Bodrum ise gastronomi sahnesinde adından söz ettirmeye devam etti.

 

d.ream hakkında

d.ream, Türkiye ve dünyada yaptığı yatırımlar, kurduğu global ortaklıklar ve yarattığı yeni konseptler ile yeme-içme sektörüne liderlik etmektedir. Azumi Grubu, Coya, Nusret ve Paraguas Grubu gibi uluslararası ortaklıkları da bulunan d.ream, dünya genelinde toplam 45 restoran markası ile, 18 ülkede, 184 lokasyonda hizmet vermektedir. Amazonico, Coya, Zuma, Nusret, Roka, Günaydın, Da Mario, Mezzaluna, Lacivert, Vogue Restaurant, The Populist ve 29 grubun değerli restoran markaları arasındadır.  

Türkiye’nin gastronomi deneyimini yükseltmeyi hedefleyen d.ream, dünyanın en prestijli restoran derecelendirme sistemi olan Michelin Guide’da portföyünden Maçakızı 1 Michelin yıldızını hak ederken, İstanbul Tavsiye seçkisine 29, Borsa Restaurant, Roka, Vogue Restaurant ve Zuma İstanbul; Bodrum Tavsiye seçkisine ise Sait Bodrum ve Zuma Bodrum layık görüldü. Türkiye’nin en prestijli gastronomi ödüllerinden İncili Gastronomi Rehberi 2023 edisyonunda ise Maça Kızı ile “5 İnci”; 29, Frankie, Roka ve Zuma restoranları ile “4 İnci” kategorisinde ödül almıştır. Borsa Restaurant, Da Mario, Kilimanjaro, Liman İstanbul, Vogue Restaurant ise “3 İnci” kategorisinde yer almaktadır.

Güçlü konumunu başarılı bir ticari performansın yanında yükselen misafir deneyimi standartları ile sağlamlaştıran d.ream, dijital ve veri odaklı bakış açısı ile misafir memnuniyeti, marka tavsiye ölçümleri, dijital platformlarda misafirin sesi ve düzenli gizli misafir denetimleri gibi birçok yeniliği hayata geçirmiş, “veri-odaklı pazarlama” yaklaşımı ile misafirine dokunduğu tüm kanallarda onların yaşadığı deneyimleri, görüş ve önerilerini aksiyon alınabilir deneyim projelerine çevirmeye odaklanmıştır. Aldığı geri bildirimler ışığında deneyim iyileştirme döngülerini sürekli bir iş yapış biçimi haline getirmiştir.

Gelecek nesillere daha iyi bir yaşam sağlama vizyonu ile hareket eden d.ream, atık yönetimi, yerel tedarik ve mevsiminde ürün kullanımı ile sürdürülebilir toplum yaratmaya katkı sağlamaktadır. Bu yönde yaptığı uygulamalar ile Kilimanjaro ve Kiva restoranlarında yerel tedarikçilerin desteklenmesi ve sürdürülebilir ürünlerin kullanımı projesi ile “Sağlıklı Gıdaya Erişim” kategorisinde reklam ve pazarlama sektöründe Türkiye’nin en prestijli ödüllerinden Felis Başarı Ödülü’ne layık görülmüştür.

  Etiketler


Emoji İle Değerlendir

0 Mutfak Haber Emoji İnanılmaz

İnanılmaz

0 Mutfak Haber Emoji Muhteşem

Muhteşem

0 Mutfak Haber Emoji Beğendim

Beğendim

0 Mutfak Haber Emoji Beğenmedim

Beğenmedim

0 Mutfak Haber Emoji Üzüldüm

Üzüldüm


Yorumlar