Dünyaca ünlü şefler, IV. Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı öncesinde Gaziantep te kültür ve lezzet turuna çıkacak

Dünyaca ünlü şefler, IV. Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı öncesinde Gaziantep’te kültür ve lezzet turuna çıkacak
20 Nisan 21:38 2018

IV. Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı bu yıl 14-18 Kasım 2018 tarihleri arasında Gaziantep ve İstanbul’da yoğun bir programla gerçekleşecek. Teması ‘yaratıcılık’ olarak belirlenen konferans öncesinde yıldız şefler, dünya gastronomisinin değerli yazarları ve basın mensupları ile mutfağıyla dünyaya ün salan UNESCO şehri Gaziantep’te bir gastronomi turuna çıkacak.

Üçüncüsünü geride bıraktığımız Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı’nın 2018’deki tarihleri belli oldu. Dünya gastronomisi ile Türkiye gastronomisi arasında bir köprü kuran ve her geçen gün dünya gastronomisinde adından sıkça söz ettirmeyi başaran Gastromasa Konferansı’nın bu yılki teması ‘yaratıcılık’. Geçtiğimiz yıl Kapadokya ve İstanbul’u tanıtan konferansın, kültür ve lezzet rotası UNESCO tarafından “Yaratıcı Şehirler Ağı”na dahil edilen Gaziantep. Gaziantep gastronomi turunun 14-15 Kasım tarihleri arasında gerçekleşmesi planlanırken, İstanbul turu 16 Kasım’da yapılacak. Çalışmaları tüm hızıyla devam eden IV. Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı ise 17 Kasım tarihinde Wyndham Grand Istanbul Levent’te düzenlenecek.
 

Dates have been announced for IV. International Gastromasa Gastronomy Conference. Gastromasa Conference continues to grab attention worldwide which builds bridge between Turkish and world gastronomy. This year, the theme of conference is ‘creativity’. The conference which introduces Cappadocia alongside Istanbul, this year’s culture and flavor route is Gaziantep, which has been included in the “Creative Cities Network” by UNESCO. The gastronomy tour of Gaziantep will be held between 14 and 15 November, then tour Istanbul will be held on 16th November. Finally, IV. International Gastromasa Gastronomy Conference will take place in Wyndham Grand Istanbul Levent on 17th November.


Emoji İle Değerlendir

0 Mutfak Haber Emoji İnanılmaz

İnanılmaz

1 Mutfak Haber Emoji Muhteşem

Muhteşem

0 Mutfak Haber Emoji Beğendim

Beğendim

0 Mutfak Haber Emoji Beğenmedim

Beğenmedim

0 Mutfak Haber Emoji Üzüldüm

Üzüldüm


Yorumlar