Dürümün en iyisini yiyebileceğiniz 10 mekân

Dürümün en iyisini yiyebileceğiniz 10 mekân
19 Ağustos 11:36 2017

Geleneksel lezzetler arasında hemen herkesin büyük bir zevkle yediği dürüm profesyonel ellerden çıkınca unutulmaz bir tat bırakıyor. İşte Türkiye’nin farklı noktalarından en iyi dürümü yiyebileceğiniz adresler…

 

 

Dürümzade – İstanbul

5-6 masadan oluşan salaş bir konsepte sahip Dürümzade, dünyaca ünlü şef Anthony Bourdain’in onayı almış dürümcülerden. Buraya gelince bir dürümle tatmin olmanız mümkün değil!

 

 

Adana Dürümcüsü – Ankara

Ankara’da salaş bir mekânda hizmet veren Adana Dürümcüsü müdavimlerinden tam not alıyor. Öyle ki “Adana’da bu kadar lezzetlisini yemedim” diyenler bile var.

 

 

Hasan Usta – Adana

Adana’nın en ünlü dürümcülerinin başında Hasan Usta geliyor. Ezmeleri de dürümleri kadar lezzetli olan Hasan Usta’nın İstanbul’da da şubesi bulunuyor.

 

 

Antepli Hasan Usta Dürüm Evi – İstanbul

Beyoğlu’nda işinin ehli dürümcülerden Antepli Hasan Usta, işi şansa bırakmak istemeyenlerin tercihi. Öyle ki lezzeti hiçbir zaman şaşırtmıyor.

 

 

Dürümcü Emmi – İstanbul

İstanbul’da dürüm denilince ilk akla gelen yerlerden Dürümcü Emmi’de Adana, Urfa, tavuk şiş, çöp şiş ve kuzu şiş başta olmak üzere enfes lezzetler çıkıyor. Gaziantep mutfağının ünlü çorbası beyran da şans verilmesi gereken lezzetler arasında…

 

 

Kebapçı İbo – Adana

24 saat açık olan Kebapçı İbo’nun dürümlerinin tadına doyamayacaksınız. Leziz dürümlerinin yanında turşu, acılı ezme, soğan ikram olarak geliyor.

 

 

Kebapçı Uzunlar – İstanbul

İstanbul Anadolu yakasında yaşayanların uğrak yeri olan Kebapçı Uzunlar, yolunuzu buraya düşürmenize değecek lezzette dürümler yapıyor. Dürüm öncesi ikramları ve Adana, Urfa, et, tavuk şiş, ciğer dürümleri mest ediyor.

 

 

Aspava – Ankara

Ankara’nın efsaneleşen lezzet durağı Aspava kendine özgü dürümüyle dillere destan. Lokum gibi etinin tadı uzun sürü damağınızda kalacak. Bu lezzet için bulunduğunuz yerden kalkıp Ankara’ya gitmeye değer.

 

 

Kazancılar – Adana

Adana’ya gidince Kazancılar’da dürüm yemek olmazsa olmaz. Şehrin en köklü kebapçılarından Kazancılar yıllardır aynı lezzeti koruyor.

 

 

Kebapçı Çetin Usta – İstanbul

Güngören’de bulunan Kebapçı Çetin Usta’yı neredeyse günün her saati boş bulmak mümkün değil. Acılı ezmesinin ve içli köftesinin tadına da bakmadan mekândan ayrılmayın.Emoji İle Değerlendir

0 Mutfak Haber Emoji İnanılmaz

İnanılmaz

0 Mutfak Haber Emoji Muhteşem

Muhteşem

0 Mutfak Haber Emoji Beğendim

Beğendim

0 Mutfak Haber Emoji Beğenmedim

Beğenmedim

0 Mutfak Haber Emoji Üzüldüm

Üzüldüm


Yorumlar