Ferit Şahenk Grand Hyatt ı El Maktum a mı satıyor?

Ferit Şahenk Grand Hyatt\'ı El Maktum\'a mı satıyor?
16 Ocak 20:55 2019

Aralık ayında bankalara olan döviz karşılığı 25.2 Milyar Lira'lık borcunu yapılandıran Doğuş Holding'in Avrupa'daki bazı otellerini Dubai Emiri El Maktum'un yatırım şirketine satmak için görüştüğü ileri sürüldü. Bloomberg'in haberine göre satılması planlanan tesisler arasında İstanbul Grand Hyatt ve İtalya'daki iki otel de bulunuyor. Doğuş, geçen aylarda D-Marinas ve d.ream hisselerinin bir bölümünü yabancı yatırımcılara satmıştı

Doğuş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk'in, Avrupa'daki bazı lüks otellerini, borç yapılandırma kapsamında Dubai Emiri Muhammed bin Raşid el-Maktum'un sahibi olduğu Dubai Holding adlı yatırım firmasına satmak için görüşme halinde olduğu bildirildi.

Satılacak oteller arasında İstanbul Grand Hyatt da var

Bloomberg'in ismini saklı tuttuğu kaynaklara dayandırdığı habere göre, satılacak oteller arasında İtalya'daki tarihi Capri Palace ve Aldrovandi Villa Borghese ile İstanbul Grand Hyatt da bulunuyor. Otellerin Dubai'nin emirlik kontrolündeki üç holdinginden biri olan Jumeirah Grup tarafından işletileceği de iddia edildi.

Doğuş, daha önce de Dubai merkezli Meraas Holding ile marina işletmeciliği üzerine işbirliği yapmıştı. Doğuş Holding ve Dubai Holding yetkilileri ise konuyla ilgili henüz bir yorum yapmadı.

D-MARİN VE D.REAM HİSSELERİ DE SATILMIŞTI

Aralık ayında döviz karşılığı 25.2 milyar TL'lik borcun büyük bir bölümü bankalarca yeniden yapılandırılan Doğuş Holding, uzun süre konaklama sektörüne ciddi yaptırımlar yapmıştı ancak şirket bir süredir söz konusu yatırımlarının bazılarını elden çıkarmaya başlamıştı.

Türkiye, Yunanistan ve Hırvatistan'da 10 adet marinası bulunan D-Marinas'ın yüzde 25 hisssesini mayıs ayında 70 Milyon Euro karşılığında Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası'na satan Doğuş Holding, yeme-içme sektöründe aralarında Nusr-Et ve Zuma gibi popüler markaların da bulunduğu restoranların çatı şirketi d.ream şirketinin yüzde 17 hissesini de 200 Milyon Euro bedelle satmıştı.

Konaklama sektöründeki son satış ise, kasım ayında Madrid'de bulunan Villa Magna otelinin 210 Milyon Euro'ya Meksikalılara devriyle gerçekleşmişti.Emoji İle Değerlendir

0 Mutfak Haber Emoji İnanılmaz

İnanılmaz

0 Mutfak Haber Emoji Muhteşem

Muhteşem

0 Mutfak Haber Emoji Beğendim

Beğendim

0 Mutfak Haber Emoji Beğenmedim

Beğenmedim

0 Mutfak Haber Emoji Üzüldüm

Üzüldüm


Yorumlar