Gastromasa Türk Mutfağı nı global arenaya taşıyacak

Gastromasa Türk Mutfağı’nı global arenaya taşıyacak
05 Ekim 10:04 2018

Dünyanın en iyi şeflerinin yanı sıra; The World’s 50 Best Restaurant listesinde yer alan mekânların şefleri, Avrupa’nın önde gelen Michelin yıldızlı şefleri ve dünyaca ünlü pasta şeflerinin de İstanbul’da bir araya geleceği Gastromasa Konferansı, 17 Kasım’da Wyndham Grand Levent’te gerçekleşecek.

Ülkemizde farklı yemeklerin tadılacağı konferansta, gastronomi dünyasının yenilikleri, yükselen trendleri ve yeme içme turizminin yerelden globale uzanan yolculuğu tüm detaylarıyla paylaşılacak.

Konferans öncesi şefler İstanbul turu yapacak

Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı’nın ana sponsoru Metro olurken; konuk şehirlerin arasında ise, Adana ve Mersin yer alacak. Öte yandan konferans öncesi şeflerle beraber İstanbul’da tarihi turlar gerçekleşecek ve konferansta birçok firma stant açacak.

Geçtiğimiz yıl konferans öncesi Kapadokya’yı ziyaret eden ve İç Anadolu mutfağının özel lezzetleriyle tanışan dünyaca ünlü şefler, bu yıl ülkemizin güçlü mutfakları arasında yer alan ve özgün gastronomisiyle UNESCO Gastronomi Şehirleri listesine giren Gaziantep’i ziyaret edecekler. Dünyaca ünlü şefler konferans öncesi gerçekleştirecekleri Gaziantep gezilerinde hem bölgenin lokal lezzetlerini keşfe çıkacak, hem de zengin bir tadım deneyimi yaşayacaklar.

Bu yıl ki tema “Creativity” 

Türk mutfağının sahip olduğu yerel lezzetlerin dünyaca ünlü şeflere tanıtılması ve bu özel tatların dünya mutfaklarıyla buluşması açısından büyük önem taşıyan gezisinin ardından, 17 Kasım’da Wyndham Grand İstanbul’da sektörün önemli isimlerinin ve gastronomi tutkunlarının katılacağı Gastromasa Konferansı gerçekleştirilecek.

Bu yıl ki teması “Creativity” olan Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferans, Türk Mutfağı’nın çok katmanlı yapısını ve zengin sofra kültürünü tanıtmak, Türk Gastronomisi ile dünya mutfakları arasında köklü bir ilişki yaratmak amacıyla bu yıl 4'üncü kez gerçekleştirilecek.Emoji İle Değerlendir

0 Mutfak Haber Emoji İnanılmaz

İnanılmaz

0 Mutfak Haber Emoji Muhteşem

Muhteşem

0 Mutfak Haber Emoji Beğendim

Beğendim

0 Mutfak Haber Emoji Beğenmedim

Beğenmedim

0 Mutfak Haber Emoji Üzüldüm

Üzüldüm


Yorumlar