Gastronomi merkezi Osaka 2025 Expo için hazır

Gastronomi merkezi Osaka 2025 Expo için hazır
16 Ekim 10:18 2018

Japonya’nın üçüncü büyük kenti Osaka’dayız. Dinamik, canlı ve yenilikçi bir magakenti keşfedeceğiz. Bu kent Expo 2025’in adayları arasında.

Osaka İngiliz dergisi Economist’e göre dünyanın en yaşanabilir şehirleri arasında Viyana ve Melbourne’den sonra üçüncü sırada.

Güvenli, temiz ve zengin altyapıya, mağazalara ve kültürel tesislere sahip. Misafirperver şehir size pozitif enerji veriyor.

Genç sanatçı Roberta bizi Osaka’da kaşılıyor: "Tiyatro ajansı Yushimoto’ya katıldığımda onların bana ilk söylediği şey, Osaka’ya git! oldu. Çünkü burası tiyatronun merkezi. Ayrıca bana buradaki halk senin tiyatro öğretmenin olacak dediler ve şimdi bunun doğru olduğunu söylemek zorundayım”

Osaka’da halk Expo için seferber olmuş durumda. Belediye binasının önüneki bu çalışma 2025 için düğmeye basıldığını gösteriyor.

Bu serginin teması ‘Hayatımız için geleceğin toplumunu dizayn etmek’ Bu, Japonya’nın ikinci bütük ekonomik bölgesi ve yenilikçi bilimsel çalışmaların merkezi Kansai’nin yapısını yansıtıyor. Bölgede çok sayıda ödüllü bilim adamı bulunuyor.

Osaka Belediye Başkanı Hirofumi Yoshimura, bilim dünyasındaki çalışmalara dikkat çekiyor: "Kanser alanındaki çalışmalarıyla bilinen profesör Honjo bu yıl Nobel Tıp ödülünün sahibi oldu. Yeni bir kök hücre olan IPS hücrelerini keşfeden profesör Yamanaka da Kansai bölgesinden.

Osaka’nın merkezine 20 dakika mesafedeki Yumeshima adası Expo 2025 için yapılan çalışmaların merkez üssü.

Osaka’da yüzlerce küçük ve orta boy işletme teknoloji konusunda çalışmalar yürütüyor.

Bilim insanları buradaki örnek projede mikrodalgaların endüstri dünyasında büyük oranda kullanılması için bir araya geldi.

Sumiyoshi Taisha tapınağı bin 800 yıllık tarihe sahip. Roberta Osaka'nın gelenlere eşsiz kültürel deneyimler sunduğunu söylüyor: "Bu tapınak Osaka halkı için çok önemli. Yeni yıl kutlamasını burada yapıyorlar. İyi bir yıl ve iyi iş için dilekte bulunuyorlar. Oldukça değerli bir yer. Bu şekilde iki kez eğiliyorsunuz, iki kez el çırpıyorsunuz ve dua ediyorsunuz, sonrasında da bir kez daha eğiliyorsunuz. Burası dilekte bulunduğunuz yer. Gerçekleşeceğine inanılıyor"

Osaka Japonya’nın en büyük gastronomi merkezlerinden. Ülkenin geleneksel yemeklerinden Kappo’nun tadına bakıyoruz: "Güzel akşam yemeklerinin tadını çıkarabilirsiniz. Sezon yemekleri Osaka’da diğer yerlere göre biraz daha ucuz. Çok fazla sayıda seçenek var. Yerel soslarla süslenen yemekler onları çok özel kılıyor.”

Osaka Belediye Başkanı turizmin önemine dikkat çekiyor: "Yabancı ziyaretçi rakamı beş yılda yüzde 5 oranında arttı ve yıllık 1 milyon 110 bine ulaştı. Umarız Expo Osaka’nın güzelliklerini tüm dünyanın tanımasına hizmet eder. Gerçekten bizim istediğimiz bu. "

Osaka’da heyecanlı bekleyiş Expo’nun yapılacağı şehrin açıklanacağı 15 Kasım tarihine kadar devam edecek.Emoji İle Değerlendir

0 Mutfak Haber Emoji İnanılmaz

İnanılmaz

0 Mutfak Haber Emoji Muhteşem

Muhteşem

0 Mutfak Haber Emoji Beğendim

Beğendim

0 Mutfak Haber Emoji Beğenmedim

Beğenmedim

0 Mutfak Haber Emoji Üzüldüm

Üzüldüm


Yorumlar