GASTRONOMİ, MÜZİK ve EĞLENCE YENİDEN ÇİÇEK PASAJI NDAYDI

GASTRONOMİ, MÜZİK ve EĞLENCE YENİDEN ÇİÇEK PASAJI’NDAYDI
12 Şubat 21:20 2019

 

GASTRONOMİ, MÜZİK ve EĞLENCE YENİDEN ÇİÇEK PASAJI’NDAYDI

 

3.Nesil akımlar günümüzde hızla yükselirken yeni nesil şefler ve müzisyenler ile Çiçek Pasajı’nın büyülü ortamında yepyeni bir sayfa aralandı

Çiçek Pasajı’nın nostaljik ve benzersiz ambiyansında gerçekleşen “Yeniden Çiçek Pasajı” etkinliği, 8 Şubat 2019 Cuma günü saat 19:30-24:00 saatleri arasında 700’e yakın İstanbullu ile buluştu. Tanem Sivar, Ece Uslu, Tuğba Ünsal, Zafer Algöz, Yiğit Özşener, Deniz Marşan ve Sedef İybar gibi renkli isimler Yeniden Çiçek Pasajı etkinliğinde bir araya geldi.

1876’dan beri Beyoğlu’nun ikonlarından biri olan Çiçek Pasajı’nda, eğlence ve lezzet severleri yeniden bir araya getirmek amacıyla tasarlanan projenin lezzetlerini yeni nesil genç şefler hazırladı; sahne performansına ise farklı ve özgün çizgisiyle müzik dünyasının sevilen isimlerinden Gaye Su Akyol’un eşsiz müziği, Güntaç Özdemir’in hareketli parçaları ve nostaljik sürprizler eşlik etti.  

"Yeniden Çiçek Pasajı” etkinliğinde; yakın gelecekte isimlerini sıklıkla duyacağımız öne çıkan yeni şeflerden; Alaf’ın sahibi ve şefi Murat Deniz Temel, Mittag’ın sahibi ve şefi Fatma Yıldırım, Pizza Fellas’ın sahibi ve şefi Ceren Tekşen, Neolokal’in yardımcı şefi Serra Beklen, Nicole’ün yardımcı şefi Gamze Kurtulmuş, Kantin’in eski yardımcı şeflerinden ve Cunda Ayna Restoran’ın da eski şefi Tayfun Gökşin ve  Gram’ın kuruluşundan bu gününe kadar çalışmış ve ayrılarak yeni maceralara girmek için yoluna devam eden şefi Esra Acar Koç’un da içinde bulunduğu 7 genç şef klasik mezelere getirdikleri modern yorumlarla geceye lezzet kattılar. Yıllardır Beyoğlu’nun vazgeçilmezi haline gelen Balık Pazarı esnafının nostaljik ve ilham dolu malzemeleri kullanılarak yeni reçetelerle hazırlanan beyin kızartma, tarama ve hamsi kılçığı cipsi, rezene tohumlu lakerda gibi lezzetler Çiçek Pasajı’nda bir ilke imza attı.

Beyoğlu’nun simgesi olan Çiçek Pasajı esnafının kültleşmiş lezzetlerinden; midye tava, muska böreği ve patates tava gibi klasik lezzetlerin gecenin ilerleyen saatlerinde konuklara ikram edildiği bu özel etkinlikte, katılımcılar müzikleri ve gastronomik yaklaşımı ile daha önce hiç yaşamadıkları bir Çiçek Pasajı deneyimi yaşadılar. İstanbulluların çok yoğun ilgi gösterdiği “Yeniden Çiçek Pasajı” etkinlikleri yeni sürprizleri ile devam edecek.Emoji İle Değerlendir

0 Mutfak Haber Emoji İnanılmaz

İnanılmaz

0 Mutfak Haber Emoji Muhteşem

Muhteşem

0 Mutfak Haber Emoji Beğendim

Beğendim

0 Mutfak Haber Emoji Beğenmedim

Beğenmedim

0 Mutfak Haber Emoji Üzüldüm

Üzüldüm


Yorumlar