Gastronomi Randevusu İstanbul da!

Gastronomi Randevusu İstanbul’da!
26 Kasım 19:58 2017

Türkiye Sinema ve Audiovisuel Kültür Vakfı (TÜRSAK) tarafından bu yıl 20. kez gerçekleştirilecek olan Randevu İstanbul Uluslararası Film Festivali, Gastronomi Randevusu için Türkiye’ye geliyor. 1-7 Aralık 2017 tarihlerinde fark yaratacak etkinlikleri ve yeni bölümleriyle sinemaseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.

Genç yaşına rağmen gastronomi dünyasının en iyileri arasında yer alan Danimarkalı parlak yetenek Wassim Hallal, Türkiye Sinema ve Audiovisuel Kültür Vakfı’nın (TÜRSAK) T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteğiyle gerçekleştireceği 20. Randevu İstanbul Uluslararası Film Festivali Gastronomi Randevusu için Türkiye’ye geliyor.

Geçtiğimiz yıl ilk kez İstanbullu sinemaseverlere beyazperdede bir ziyafet sunan etkinlik, bu yıl da dünya gastronomi gündeminin nabzını tutan filmlerle izleyicinin karşısında olacak.

Soho House İstanbul’un katkılarıyla gerçekleştirilen 20. Randevu İstanbul Uluslararası Film Festivali Gastronomi Randevusu bölümünde bu yıl 7 yeni film seyirciyle buluşuyor. Ancak bu defa buluşma sadece beyazperdede kalmıyor. Programdaki filmlerden bazıları için düzenlenecek özel şef yemeklerinde izleyiciler, filmden yola çıkılarak hazırlanan menüleri tatma fırsatı bulacak.

Wassim Hallal 6 Aralık’ta İstanbul’da

Gastronomi Randevusu kapsamında gösterilecek olan Michelin Yıldızları: Mutfaktan Hikayeler filmine konu olan Michelin yıldızlı Danimarkalı Şef Wassim Hallal, festivalin konuğu olarak İstanbul’a gelecek ve Michelin yıldızlı restoranı Frederikshøj mutfağından eşsiz bir menüyü 6 Aralık akşamı Soho House İstanbul’da gerçekleştirilecek özel bir akşam yemeğinde konuklara sunacak.

Bu akşam yemeğinden önce Soho House İstanbul’un sinema salonunda filmin özel bir gösterimi yapılacak. Filmde gastronomi dünyasının altın çağında Michelin Guide’ın ne anlama geldiğini, bu dünyanın zirvesinde yer alanlar için o yıldızları almanın ve korumanın ne demek olduğunu dünyanın efsanevi şeflerinden dinliyoruz.

Filmin yönetmeni Rasmus Dinesen ve yapımcısı Jesper Jarl Becker de gastronomi dünyasının yükselen yıldızı Şef Wassim Hallal ile birlikte festivalin konuğu olacaklar.

Gastronomi Randevusu bölümü kapsamında seyirciyle buluşacak diğer filmler şu şekilde:

  • Schumann’ın Bar Sohbetleri (Schumann’s Bargerprache)
  • Mutfağın Tanrıçaları (A la Recherche des Femmes Chefs)
  • Slow Food Story
  • İspanya’ya Yolculuk (The Trip to Spain)
  • İtalya’dan Dünyaya (E Il Cibo Va)
  • Kaybolan bir Dil, Kaybolan bir Mutfak


Emoji İle Değerlendir

0 Mutfak Haber Emoji İnanılmaz

İnanılmaz

1 Mutfak Haber Emoji Muhteşem

Muhteşem

0 Mutfak Haber Emoji Beğendim

Beğendim

0 Mutfak Haber Emoji Beğenmedim

Beğenmedim

0 Mutfak Haber Emoji Üzüldüm

Üzüldüm


Yorumlar