Gastroway dünya şefleri ile 16-22 Haziran da Mezopotamya ya gidiyor

Gastroway dünya şefleri ile 16-22 Haziran’da Mezopotamya’ya gidiyor
16 Haziran 20:02 2019

Geçen yıl dünyaca ünlü şefler ile Ege sahillerini gezdiğimiz Gastroway’in ikinci yılında durağı Mezopotamya olacak.

Her yıl dünyaca ünlü şeflere, Türkiye’nin farklı noktalarını gezdiren ve tanıtan Gastroway’in, bu yılki durağı Mezopotamya olacak. Sözen Organizasyon tarafından düzenlenen program 16-22 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek.

Mezopotamya’ya yolculuk
Dünyaca ünlü şefleri bir araya getiren Gastroway’de başarılı şefler, Gastronomisi ile UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı’na giren Gaziantep, Göbeklitepe Arkeolojik Alanı ile tarihin sıfır noktası kabul edilen Şanlıurfa, kültürel bir mozaik olan Mardin ve Anadolu’nun en zengin tarihi kimliklerinden birine sahip olan Diyarbakır’da, Güneydoğu’nun yerel lezzetlerini ve tarihe yön veren yapıt ve yerleşkelerini keşfe çıkacak.

Başarılı şefler Türkiye’de
Gastroway’e katılacak dünya şefleri arasında ise Albert Raurich, Oscar Calleja, Andrea Aprea, Yoshizumi Nagaya, Bego Rodrigo, Joana Artieda, Cathy Chao, Andre Lima de Luca, Remy Havetz, Mohamad Orfali ve dünya gastronomi basınının önde gelen isimleri yer alacak.

Sözen Organizasyon’un Türkiye gastronomisinin gelişimi adına, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Şanlıurfa Turizmi Geliştirme A.Ş. destekleri ile düzenlediği Gastroway, Mezopotamya ile bir kez daha dünya gastronomisine ilham verecek.Emoji İle Değerlendir

0 Mutfak Haber Emoji İnanılmaz

İnanılmaz

0 Mutfak Haber Emoji Muhteşem

Muhteşem

1 Mutfak Haber Emoji Beğendim

Beğendim

0 Mutfak Haber Emoji Beğenmedim

Beğenmedim

0 Mutfak Haber Emoji Üzüldüm

Üzüldüm


Yorumlar