Geleceğin şef adayı aşçılık öğrencileri Bocuse d’Or Türkiye finallerinde görev alacak

Geleceğin şef adayı aşçılık öğrencileri  Bocuse d’Or Türkiye finallerinde görev alacak
04 Kasım 20:40 2019

Geleceğin şef adayı aşçılık öğrencileri

Bocuse d’Or Türkiye finallerinde görev alacak

 

14–16 Kasım 2019 tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi‘nde düzenlenecek olan gastronomi sektörünün en büyük buluşması Sirha İstanbul, dünyanın en önemli şef yarışması Bocuse d‘Or‘un Türkiye seçmelerine de ev sahipliği yapacak. Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Mengen Meslek Yüksekokulu öğrencileri ise seçmelerin arka planında görev alarak mesleki deneyimlerini geliştirme imkanı bulacak.

 

Restoran, otel ve yiyecek içecek sektörü profesyonellerine yönelik düzenlenen uluslararası ihtisas fuarı Sirha İstanbul, bu yıl 14–16 Kasım 2019 tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi‘nde ziyaretçilerini ağırlayacak. HORECA sektörünün en prestijli fuarı olan Sirha İstanbul‘un 7. buluşması, gastronomi dünyasının olimpiyatları Bocuse d‘Or‘un Türkiye seçmelerine de ev sahipliği yapacak. Seçmelerin arka planında ise geleceğin hünerli şefleri olmaya aday Bolu Abant İzzet Baysal Mengen Meslek Yüksekokulu öğrencileri görev alacak.

 

Usta şeflerle çalışma imkanı

Bocuse d’Or Türkiye seçmelerini kazanan Serhat Eliçora, Ahmet Can Aras, Sezer Deniz ve Emre İnanır’ın Avrupa finallerine hak kazanmak için 15 Kasım 2019 tarihinde Sirha İstanbul’da hünerlerini göstereceğini belirten Bocuse d’Or Türkiye Akademi Başkanı Mehmet Gök, seçmelerin arka planında ise mesleki bilgi ve deneyimlerine katkı sağlanması amacıyla Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Mengen Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin görev alacağını belirtti. Mehmet Gök, öğrencilerin usta şeflerin çalışmalarını yakından görme ve vizyonlarını geliştirme imkanı bulacağını kaydetti.

 

Mezunlar sektörde en iyi mevkilerde

Bir zamanlar Osmanlı Sarayı’na aşçı gönderen Mengen’in günümüzde de bu geleneğini sürdürdüğünü ifade eden Mehmet Gök, “Bolu Abant İzzet Baysal Mengen Meslek Yüksekokulu Türkiye’nin en değerli aşçılarını yetiştiriyor ve mezun olan öğrencilerin önemli bir bölümü halihazırda sektörde en iyi mevkilerde görev alıyor. Bocuse d’Or Türkiye finalleri ise öğrencilerimiz için çok değerli bir fırsat yaratıyor. Şeflik sanatının çok ötesinde bir yarışma olan Bocuse d‘Or dünya genelinde dev bir medya desteği alıyor ve gastronomi sektörüne büyük katma değer yaratıyor. Olimpiyatları örnek alan Bocuse d‘Or‘a katılan ülke şefleri, 5 kıtada yapılan elemelerin ardından iki yılda bir Lyon kentinde düzenlenen dünya finallerine katılıyorlar. Dev organizasyona iki yıllık gastronomi maratonu boyunca 60‘dan fazla ülke katılıyor” dedi.

 

 

Sirha İstanbul – GL events‘in fuarı olan Sirha İstanbul, restoran, otel ve yiyecek içecek sektörlerini bir araya getiren ve işletmelerin ihtiyaçlarının tamamına cevap veren Türkiye‘nin en prestijli uluslararası HORECA fuarı olma özelliğini taşımaktadır. Sektöre yönelik düzenlenen fuarlar arasında gıda, gıda dışı ürün ve hizmetlerin bir arada sunulduğu tek platform olan Sirha İstanbul, sektörün karar vericilerini tedarikçilerle buluşturan üst düzey bir etkinlik olarak büyük ilgi görmektedir. Sirha İstanbul, uluslararası düzeyde etkinlikler olan Şeflerin Olimpiyatı Bocuse d‘Or, Mutfakta Yaratıcılık Festivali Omnivore ve Dünya Pastacılık Kupası Coupe du Monde de la Pâtisserie İstanbul ayağına da ev sahipliği yapmakta, gastronomi trendlerini öne çıkarak tematik aktiviteler düzenlemektedir.

 Emoji İle Değerlendir

0 Mutfak Haber Emoji İnanılmaz

İnanılmaz

0 Mutfak Haber Emoji Muhteşem

Muhteşem

0 Mutfak Haber Emoji Beğendim

Beğendim

0 Mutfak Haber Emoji Beğenmedim

Beğenmedim

0 Mutfak Haber Emoji Üzüldüm

Üzüldüm


Yorumlar