Gelenek bozulmadı. İngiltere Kraliçesinin pastası McVitie s den

Gelenek bozulmadı. İngiltere Kraliçesinin pastası McVitie’s’den
22 Kasım 19:34 2017

İngiltere Kraliçesi Elizabeth ile Prens Philip, 70’inci evlilik yıldönümlerini, Yıldız Holding tarafından satın alınan United Biscuits’in markası McVitie’s şeflerinin hazırladığı özel bir pasta ile kutladı.

United Biscuits’in Yıldız Holding tarafından satın alınmasıyla 2016 yılı itibariyle Türkiye’de de satılmaya başlanan McVitie’s, İngiltere Kraliçesi Elizabeth ve Prens Philip’in 70. evlilik yıl dönümleri için özel bir pasta hazırladı.

pladis fırınında üretildi 

pladis Ürün Tasarım Lideri Esther Gamble ve pladis Global Ürün Geliştirme Şefi Mark Schomberg’in önderliğindeki pasta şefleri tarafından hayata geçirilen yıldönümü pastası için kilolarca meyve ve krema kullanıldı. Pasta, McVitie’s’in bisküvi ve keklerinin de üretildiği pladis’in Halifax Fırın’ında özel olarak üretildi.

2 metre uzunluğunda, 50 kilo ağırlığında ve 24 cm genişliğindeki pastanın süslemelerini ise bu alanda büyük bir üne sahip ve daha önce de Kraliyet ailesinin pasta süslemelerinde de görev alan Eddie Spence üstlendi.

İngiltere Kraliyet Ailesi’nde bir gelenek

1893’te Kraliçe Mary ve Kral V. George’un düğün pastası, 1947 yılında İngiltere Prensesi Elizabeth ve Sir Philip Mountbatten’ın düğün pastası (2,5 m yüksekliğinde), İngiltere Kraliçesi Elizabeth’in doğum günü pastası ve torunu Prens William’ın da 2011’deki düğün pastası 1,700 McVitie’s bisküvisi kullanılarak yapılmıştı. McVitie’s İngiliz Kraliyet Ailesi’nin doğum günü ve düğün pastalarında en çok tercih edilen bisküvi markası olarak biliniyor.

McVitie’s

1830 yılında İskoçya’da kurulan Carr’s ile McVittie Price ve MacFarlane Lang’in 1948 yılında birleşmesinden doğan United Biscuits’in en büyük markası olan ve 20’den fazla alt markaya sahip olan McVitie’s, İngiltere pazarının en çok tüketilen ve en popüler bisküvilerini üretiyor.

İngiltere’de pazar lideri olan ve dünyada 100’den fazla ülkede satılan McVitie’s bisküvileri, orijinal ve çikolata kaplamalı çeşitleriyle 2016’da Türkiye’de raflarda yerini aldı.

McVitie’s, pek çok kültürde farklı şekillerde tüketiliyor. İskandinav ülkelerinde peynirle birlikte tercih edilirken, Afrika’da özel yemeklerin yanına eşlik ediyor. Türkiye’de de olduğu gibi Avrupa’nın önemli bir bölümünde ve Asya’da ise bisküvi-çay ritüelinin vazgeçilmezi.Emoji İle Değerlendir

0 Mutfak Haber Emoji İnanılmaz

İnanılmaz

0 Mutfak Haber Emoji Muhteşem

Muhteşem

0 Mutfak Haber Emoji Beğendim

Beğendim

0 Mutfak Haber Emoji Beğenmedim

Beğenmedim

0 Mutfak Haber Emoji Üzüldüm

Üzüldüm


Yorumlar