Gıda dağıtım robotu ticarileşecek

Gıda dağıtım robotu ticarileşecek
16 Mart 12:13 2018

Gıda dağıtım robotu, aldığı siparişi restoran dışındaki müşteriye hızlı ve sorunsuz bir şekilde ulaştıracak. Woowa Brothers tarafından geliştirilen gıda dağıtım robotu, üç aşamalı olarak piyasaya sürülecek.

Gıda dağıtım robotu 5 yıl sonra ticarileşecek

Güney Koreli bir gıda teknolojisi firması olan Woowa Brothers, gıda dağıtım sektörüne yeni bir soluk getirecek proje üzerinde çalışıyor. Gıda dağıtımı için tasarlanan robotun, müşterilere hızlı ve sorunsuz teslimat yapması planlanıyor.

Deli isimli robot, 2017 Temmuz ayından bu yana Kore Üniversitesi’nde bir ekiple geliştirildi. Robot, Mayıs ayı başlarında Cheonan kentindeki bir yiyecek dükkanında sergilenecek. Prototip aşamasındaki projenin üç aşaması olması bekleniyor.

 

İlk olarak restoran içinde müşterilere yiyecek siparişlerini dağıtan Deli robot geliştirilecek. İkinci aşamada apartlar gibi hem iç hem dış mekanlarda dağıtım gerçekleştirilecek. Üçüncü aşamada ise robotun restorandan aldığı yemeği kaldırım ve yolları kullanarak müşteriye ulaştırması planlanıyor. Böylelikle kötü hava koşullarında bile sorunsuz teslimat gerçekleştirilebilecek.

Robotun 5 yıl içinde ticarileşmesi hedefleniyor. 2017 yıl Ekim ayında, Güney Kore arama devi Naver, Woowa Brothers’a yaklaşık 30 milyon dolar yatırım yaptı.Emoji İle Değerlendir

0 Mutfak Haber Emoji İnanılmaz

İnanılmaz

0 Mutfak Haber Emoji Muhteşem

Muhteşem

0 Mutfak Haber Emoji Beğendim

Beğendim

0 Mutfak Haber Emoji Beğenmedim

Beğenmedim

0 Mutfak Haber Emoji Üzüldüm

Üzüldüm


Yorumlar