Gıdanın süper markaları ödüllerini aldı

Gıdanın süper markaları ödüllerini aldı
08 Aralık 21:45 2017

Superbrands, 2016 Türkiye’nin Süpermarkaları Ödülleri sahiplerini buldu. Ödül alan 30 marka arasında gıda sektöründen Kurukahveci Mehmet Efendi, Pınar, Sarelle, Tadım ve Yudum da var.

Yaklaşık 25 yıldır çalışmalarını sürdüren İngiltere merkezli Superbrands International, faaliyet gösterdiği 89 ülkede, markalaşma konusunda bağımsız bir otorite olarak, şirketlerin büyüklüğünün yanı sıra, teknolojisi, yatırımları, işgücü kalitesi, üreticiliği, markalaşmaya yaptığı yatırım ve marka devamlılığı, sosyal sorumluluk projelerine katkısı, çevre duyarlılığı, etik değerlere uyma ve vergi sıralamasındaki yeri gibi kriterleri göz önüne alarak Süpermarkaları belirliyor.

Ali Poyrazoğlu sundu

Türkiye’de 12’nci yılını kutlayan Superbrands, iki yılda bir düzenlenen 6’ncı organizasyonunu gerçekleştirdi.

Superbarands tarafından İstanbul’da bir otelde gerçekleştirilen organizasyonla 2016 Türkiye’nin Süpermarkaları  Ödülleri sahiplerine verildi. Törende 30 marka ödüle layık görüldü.

Ödül töreninin sunumunu yapan tiyatro sanatçısı Ali Poyrazoğlu, tören öncesinde yaptığı ”marka olmak ve efsaneleri” konuşmasıyla geceye renk kattı.

“Ödül kriterleri oldukça zorlu”

Superbrands olan 30 markaya ödüllerini takdim ettiklerini belirten Superbrands Türkiye Temsilcisi Dilek Koç, “Ödülleri belirlerken kriterlerimiz oldukça zor. Önce bir seçici kurul oluşturuyoruz. Dört bin civarında markadan bin markaya düşürdüğümüz marka listesini, seçici kurulumuza veriyoruz. Seçici kurulumuz oylamasının ardından ilk 300’de kalan markalar, Nielsen tarafından halk oylamasına sunuluyor. Nielsen; İzmir, İstanbul ve Ankara illerinde bütün ‘SES’ gruplarında yaptığı araştırma sonucunda tüketici puanlarından oluşan listede 181 marka, Türkiye’nin Süpermarkaları olmaya hak kazandı. 181 markadan 30’una bu gece ödüllerini verdik” dedi.

“Markalaşmaya özen gösterilmeli”

Markalaşmanın öneminin altını çizen Dilek Koç, “Bütün markalarımız, markanın ne kadar önemli olduğunu ve marka sürdürebilirliğinin ne kadar kıymetli bir değer olduğunun farkında. Hangi pazarda olursa olsun marka olmadığınız takdirde; bir değer üretmeniz, gelir üretmeniz, malınızı satmanız ve tüketici nezdinde bir değer bulmanız mümkün değil. O bakımdan bütün markaların, markalaşmaya büyük özen göstermesi gerekiyor. Marka gelecekleri, şirket gelecekleri ve devamlılık için bu şart” şeklinde konuştu.

Gıdanın süper markaları

2016 Türkiye’nin Süpermarkaları Ödülü’ne layık görülenler arasında gıda ve içecek sektöründen Kurukahveci Mehmet Efendi, Pınar, Sarelle, Tadım ve Yudum da yer aldı. İşte Süpermarka ödülünü alan 30 marka:

Akbank, Arzum, Atasay, Atasun Optik, AXA Sigorta, Dalin, Denizbank, Doğtaş, GittiGidiyor, Karaca, Kelebek, Kiğılı, Kurukahveci Mehmet Efendi, NG Kütahya Seramik, Opet, Pegasus, Pınar, QNB Finansbank, Renault, sahibinden.com, Sarelle, Selpak, Sinpaş, TAÇ, Tadım, TOKİ, Vileda, Yapı Kredi, Yataş, Yudum.Emoji İle Değerlendir

0 Mutfak Haber Emoji İnanılmaz

İnanılmaz

0 Mutfak Haber Emoji Muhteşem

Muhteşem

0 Mutfak Haber Emoji Beğendim

Beğendim

0 Mutfak Haber Emoji Beğenmedim

Beğenmedim

0 Mutfak Haber Emoji Üzüldüm

Üzüldüm


Yorumlar