GTD DEPREM BÖLGELERİNE YARDIM KAMPANYASI BAŞLATTI

GTD DEPREM BÖLGELERİNE YARDIM KAMPANYASI BAŞLATTI
20 Şubat 20:34 2023

GTD DEPREM BÖLGELERİNE YARDIM KAMPANYASI BAŞLATTI

Türkiye Gastronomi Turizmi Derneği ülkemizin Gastronomik kentlerinde aynı anda meydana gelen asrın felaketi ardından Kızılay ve Afad ile entegre olacak şekilde yardım kampanyası başlattı.

GTD üyelerinden gelen hijyen malzemesinden giysiye kadar olan ürünlerin gönderilmesi yanısıra, yaraların uzun süre boyunca sarılması gerekliliği sebebi ile sürekli bir ticari akar sağlanması konusunda karar aldı.

Bu konuda deprem bölgesindeki yerel üreticilerin paketlenmiş ürünlerini satın alan kurum İstanbul ve farklı illerde bu ürünleri ''GT Anadolu markası ''ile satışa başladı.

İlk etapta Migros,Makro center ile anlaşma yapan GTD bu satış kanalı yanısıra Hepsiburada -Trendyol ve PTTAvm online satış kanalları ile de bölgeye destek sağlamaya devam edecek .

Özellikle Hatay-Gaziantep -Adana-Malatya vb depremde zarar gören yerel üreticilerin ve Belediyelerin kadın koopratiflerinin (istenilen kalite standartlarında) paketlenmiş ürünlerinin sadece yurtiçi değil aynı zamanda TC.Ticaret Bakanlığı desteği ile yurtdışındaki marketlerin raflarında yer alması ve Döviz kazandırıcı hizmet kapsamında çalışmaların arttırılması için Losangeles Ticari ateşeliği ve ABD Losangeles Büyükelçişi ile toplantı yapan dernek başkanı Gürkan Boztepe ''ülkemizin değerlerini Dünya'ya anlatmak bizim misyonumuz'' dedi.

  Etiketler


Emoji İle Değerlendir

0 Mutfak Haber Emoji İnanılmaz

İnanılmaz

0 Mutfak Haber Emoji Muhteşem

Muhteşem

0 Mutfak Haber Emoji Beğendim

Beğendim

0 Mutfak Haber Emoji Beğenmedim

Beğenmedim

0 Mutfak Haber Emoji Üzüldüm

Üzüldüm


Yorumlar