Hotel Les Ottomans ın icradan satışına itiraz etti

Hotel Les Ottomans'ın icradan satışına itiraz etti
04 Eylül 19:00 2020

Galatasaray eski başkanlarından Ünal Aysal, sahibi olduğu şirketin bir bankaya olan borcundan dolayı icradan satışa çıkarılan Hotel Les Ottomans'ın satışına itiraz etti.

Ünal Aysal'ın sahibi olduğu Unit Group'un bir bankaya borcu nedeniyle Boğazın İncisi olarak nitelendirilen Hotel Les Ottomans ismiyle faaliyet gösteren 440 milyon TL değerindeki Muhsinzade Mehmet Paşa Yalısı icralık olmuş, borçlu olduğu banka, mülkün icradan satışını talep etmişti. Aysal, otel için geçtiğimiz yıl konkordato talep etmiş ve mahkemenin konkordato talebini kabul etmesi üzerine icra satışı da iptal edilerek, otele kayyum atanmıştı. Kayyum'un atanmasıyla birlikte Ünal Aysal'ın eski eşi Ahu Aysal Kerimoğlu, 2006 yılında 60 milyon dolar harcayarak açtığı, Hotel Les Ottomans'tan ayrılmıştı.

İptal başvurusu

Borçlu olduğu bankanın İcra Müdürlüğü'ne başvurarak ipoteğin paraya çevrilmesi yoluyla başlattığı icra takibine itiraz eden Aysal'ın sahibi olduğu şirket tarafından mahkemeye sunulan itiraz dilekçesinde, başlatılan icra takibi tarihinin 17 Mayıs 2019 tarihinden sonra 1 yıl içinde satış istememesi nedeniyle İcra İflas Kanunun 150. maddesinin ikinci fıkrası gereği düşürülmesi gerektiği ve bankanın İcra Müdürlüğü'ne yeniden takip için başvurması gerektiği kaydedildi.

Mahkemeye sunulan dilekçede ''Takip alacaklısı bankanın düşen takibe dayanarak yeniden satış talebinde bulunduğundan ve icra müdürlüğünce 10.9.2020 tarihinde 1. artırma günü verildiğinden takibin iptalini talep ediyoruz'' ifadelerine yer verildi.

Aralık ayından bu yana otelin defterlerini inceleyen yetkililer, otelin kazancının borçlarını karşılayamayacağına karar vermiş, Hotel Les Ottomans'ın icradan satılmasına onay verilmişti. Hotel Les Ottomans için 440 milyon 735 bin 355 liralık kıymet biçilmiş, satış ihalesinin 10 Eylül saat 15.00'te İstanbul 10. İcra Müdürlüğü Mezat Salonunda yapılacağı duyurulmuştu.Emoji İle Değerlendir

0 Mutfak Haber Emoji İnanılmaz

İnanılmaz

0 Mutfak Haber Emoji Muhteşem

Muhteşem

0 Mutfak Haber Emoji Beğendim

Beğendim

0 Mutfak Haber Emoji Beğenmedim

Beğenmedim

0 Mutfak Haber Emoji Üzüldüm

Üzüldüm


Yorumlar