Hüseyin Bölük Ajwa Kapadokya nın Yiyecek İçecek Direktörlüğüne getirildi

Hüseyin Bölük Ajwa Kapadokya’nın Yiyecek İçecek Direktörlüğüne getirildi
29 Mayıs 10:29 2019

Hüseyin Bölük Ajwa Kapadokya’nın Yiyecek İçecek Direktörlüğüne getirildi.

 

Hüseyin Bölük Ajwa Kapadokya’nın Yiyecek İçecek Direktörlüğüne getirildi. İlk, orta ve lise öğrenimini memleketi olan Samsun- Bafra’nın Kolay Kasabası’nda tamamlayan Bölük turizme 1995 yılında Ankara’da bir otelde garson olarak başladı. Dört yıllık garsonluk hayatından sonra 2000 yılı itibari ile mutfağa geçiş yaptı. 2006 yılında başladığı Bodrum Kempinski Hotel’de çalıştığı beş yılın son bir buçuk yılını otelin şefi olarak tamamladı.

Dedeman Hotels&Resorts International merkez ofisinde Kurumsal şef olarak iki yıl görev yaptı. Bu süre zarfında Türk Aşçı Milli Takım kaptanlığı yaptı. İki yıllık görev süresi boyunca Almanya’daki aşçılık olimpiyatları dâhil pek çok ülkedeki uluslararası yarışmalarda ülkesini başarı ile temsil etti.

Alman menşeili bir İsviçre zinciri olan Hapimag Resort Seagarden Hotel Bodrum’da 4 yıl executive chef olarak çalıştı. Bu süre zarfında recreative bir gastronomik akım olarak tanımladığı “Yasayan Mutfak” akımını başlattı ve patentini aldı. Aynı isimle Türkçe ve İngilizce siteler kuran Chef Bölük youtube başta olmak üzere tüm sosyal medya kanallarında kendi kurduğu ve misafirleri mutfağın bir parçası yapmayı amaçlayan “Yasayan Mutfak” akımını dünyaya tanıtmaya çalışıyor.

Dört yıllık Hapimag deneyiminden sonra Hilton Türkbükü Bodrum Hotel’de bir yıl executive cheflik yapan Bölük Kazakistan’ın Shymkent şehrindeki Rixos Hotel’de exc. Chef olarak yaklaşık bir buçuk yıl çalıştı.

Şimdi ise Ajwa Kapadokya’nın restoran markası olan Zeferan’ı Yaşayan Mutfak ile harmanlamak için Yiyecek İçecek Direktörü olarak göreve başladı. Azerbaycan mutfağı ile Anadolu ve Osmanlı mutfağını Yaşayan Mutfak konsepti ile destekleyerek misafirlerinin beş duyu organlarına hitap etmek istediklerini belirten Bölük akılda kalmanın tek yolu misafirleri yemeğin hikâyesinin bir parçası yapmak olduğunun altını çiziyor!

Yeni akımın akademik camiada kabul gördüğünü belirten Bölük ‘Zeferan’ sayesinde yakın zamanda pratikte de kabul göreceğinden emin.Emoji İle Değerlendir

0 Mutfak Haber Emoji İnanılmaz

İnanılmaz

0 Mutfak Haber Emoji Muhteşem

Muhteşem

0 Mutfak Haber Emoji Beğendim

Beğendim

0 Mutfak Haber Emoji Beğenmedim

Beğenmedim

0 Mutfak Haber Emoji Üzüldüm

Üzüldüm


Yorumlar